četvrtak 28.02.2019.
20:03

Ruski reprezentativac vratio se na parket, ali mu je Micov pokvario veče.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Košarkaši Olimpije Milano slavili su u moskovskom regionu protiv Himkija rezultatom 88:90, nakon velikog preokreta.

Dobila je domaća ekipa prvi kvartal sa 25:20, da bi do velikog odmora prednost povisili za četiri poena.

Sredinom treće deonice Himki dolazi i do 14 poena viška, ali su gosti iz Italije do odmora uspeli da spuste deficit na osam poena.

A onda, gosti prave seriju 14-1 i dolaze do prednosti od pet poena na samom startu poslednjeg kvartala.

Vratio se Himki, došao do nove prednosti u finišu, ali je na 48 sekundi do kraja trojkom Vladimira Micova Armani ponovo imao prednost (87:88).

Šved maši šut za dva poena u narednom napadu, potom Džejms uspešno realizuje dva bacanja, gosti iz Milana su bili na pragu trijumfa.

Dobio je Šved potom dva penala na dve sekunde do kraja, pogodio je prvo bacanje, promašio drugo, ali je Tarčevski uhvatio loptu i to je bio kraj.

Na kraju Majk Džejms najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 16 poena, pratili su ga Micov i Tarčevski sa po 15 poena, 13 je dodao Naneli, dok je 11 upisao Kurtis Džerels.

Nedović je za 21 minut dodao sedam poena, uz četiri asistencije i po dva skoka i dve ukradene lopte.

Kod Himkija 23 poena i 11 asistencija Šveda, koji se vratio posle tromesečne pauze zbog povrede, 17 je dodao Malkom Tomas, dok su po 15 dodali Kroker i Dženkins.

Stefan Marković je upisao svega dva poena, dve asistencije i jedan skok, za 26 minuta na parketu.