EL: "Manekeni" iznenadili Baske, "Kralj" pao u Malagi

petak 19.01.2018.
22:42

U okviru 19. kola Evrolige, Olimpija Milano slavila je u Vitoriji, dok je Unikaha bila bolja od viceprvaka Španije na svom parketu.

Epa/Kiko Huesca

Izabranici Simonea Pjaniđanija slavili su na gostovanju ekipi Baskonije, bilo je 82-83 za ekipu iz Milana.

Gosti su bili daleko bolji rival u prvih 20 minuta, dobili su prvi kvartal sa 19-22, da bi do poluvremena stekli i 11 poena prednosti.

Ipak, domaćin se budi u nastavku, spustili su deficit na samo pet poena pred poslednjih 10 minuta, da bi u odlučujućem kvartalu došli i do preokreta.

Pred kraj se probudio Rodrig Buboa, pogodio je teško polaganja na 18 sekundi do kraja za prednost Baskonije od 82-81.

Dugo je Gaudlok pokušavao da pronađe rešenje u narednom napadu, odlučio se da uposli Tiodora, a ovaj je proleteo kroz odbranu domaćina i pred zbunjenog Janisa Time pogodio za novi preokret, na samo šest desetinki do kraja susreta.

Činilo se da je to to, ali Pedro Martinez je nacrtao sjajnu akciju za kraj, Tima je bacio loptu pod koš, gde se našao Toko Šengelija, Gruzin je uhvatio loptu, šutirao, ali je lopta završila na prvom obruču, te je poenima Tiodora Olimpija ipak slavila.

Upravo je bivši plej Banvita bio najbolji u pobedničkom sastavu, upisao je Tiodor 16 poena i osam asistencija, isti košgeterski učinak imao je i Gaudlok, dok je Gudaitis upisao 12 poena i sedam skokova. Dvocifren sa 10 poena i novajlija Kuzminskas.

Kod domaćina 17 poena i 12 skokova Šengelije, 15 je dodao Džejson Grejndžer, dok je 13 upisao Rodrig Buboa. Dvocifren sa 10 i Fojtman.

Italijanskoj ekipi je to bio tek šesti trijumf ove sezone, dok je nakon 19 kola Baskonija na osam ostvarenih pobeda.

Italijani su slavili i u prvom duelu ove dve ekipe, te je jasno da imaju skor u međusobnim okršajima.

Luka Doncic

Real je doživeo poraz na gostovanju u Malagi, ekipa Unikahe slavila je sa 80-73.

Od starta je domaćin bio bolji rival, dobili su prvi kvartal sa 20-15, na odmor su otišli sa 11 poena viška.

U trećoj deonici se Real ipak vraća, spustili su deficit na pet poena, ali u poslednjem kvartalu nisu imali snage.

Unikaha je slavila, bio je to njihov osmi trijumf ove sezone, dok je Real doživeo sedmi poraz nakon 19 odigranih kola.

Po 15 poena su za Unikahu ubacili Mekalum i Vačinski, Nedović je dodao 11 poena i sedam asistencija, dok je 10 upisao Džef Bruks. Dragan Milosavljević je meč završio sa osam poena.

Kod gostiju 16 poena Luke Dončića, po 10 su dodali Fernandez i Džejsi Kerol.

Real je bio više nego ubedljiv u prvom susretu ove dve ekipe, slavili su sa 89-57, te je jasno da uprkos ovom porazu imaju bolji skor u duelima sa ekipom Đoana Plaze.