četvrtak 08.03.2018.
20:18

Važna pobeda Makabija iz Tel Aviva u okviru 25. kola Evrolige.

euroleague.net

Šestostruki šampion Evrope stigao je do izuzetno važne pobede na gostovanju Anadolu Efesu koja ga stavlja u izuzetno dobru poziciju u završnici borbe za plej-of.

Makabi je kao gost savladao Anadolu Efes rezultatom 94:81 (20:21, 23:21, 24:20, 27:19) i tako stigao do trinaeste pobede u ligaškom delu elitnog takmičenja.

Utakmica je bila prilično izjednačena i takvu sliku gledali smo tokom trideset minuta igre, ali je gost slomio otpor Anadolu Efesa u poslednjem kvartalu i napravio razliku koja mu je omogućila da stigne do pobede.

Četvoricu dvocifrenih u svojim redovima imala je ekipa Makabija iz Tel Aviva među kojima su najefikasniji bili Pjer Džekson (18 pts, 2 sk) i Majkl Rol (16 pts, 7 as).

Na drugoj strani je dominirao Soni Vims sa 21 poenom i 6 asistencija, a pratili su ga Brajant Danston (16 pts, 4 sk) i Toni Daglas (14 pts, 5 sk). Vladimir Štimac ponovo nije imao veliku minutažu pa je za osam minuta na terenu postigao 2 poena i ostvario 5 skokova.