petak 23.01.2015.
20:29

Aktuelni šampion Evrope vezao je treću uzastopnu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto je večeras uz mnogo problema izašao na kraj sa ekipom Žalgirisa.

Beta/AP Photo/Mark Duncan

Pretposlednja utakmica 4. kola u grupi "E" igrana je u Kaunasu gde je domaći Žalgiris ugostio aktuelnog prvaka Evrope.

Uz mnogo muke Makabi je izašao na kraj sa litvanskim sastavom i slavio rezultatom 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25) čime je vezao treću uzastopnu pobedu.

Žalgiris je tokom tri četvrtine bio u igri, krajem prvog poluvremena imao i do devet poena prednosti, ali se Makabi serijom 0:12 vratio u meč.

Domaćin je u završnici treće četvrtine ponovo preuzeo vođstvo a onda je u poslednjih deset minuta "Ponos Izraela" dodao gas i rešio meč u svoju korist.

Silven Lendsberg bio je najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 20 postignutih poena dok je Žalgiris predvodio Jankunas sa dabl-dabl učinkom (18 pts, 13 sk).

Makabi nakon večerašnje pobede ima skor 3-1 a Žalgiris ostaje na začelju tabele sa samo jednom pobedom.