• Autor: Aleksandar Obrenović

• 15. decembar 2017.

• 22:30

Drama i velika pobeda, peta u Evroligi ove sezone!

Neverovatna neizvesnost u Valensiji, igralo se u serijama, Zvezda je vodila sa 11 poena prednosti u drugoj deonici, Valensija sa 13 poena u poslednjoj deonici, ali se ušlo u neizvesnu završnicu gde je pobedila ekipa Dušana Alimpijevića sa 82:86 (22:26, 16:14, 25:16 i 17:30).

Crvena zvezda je odigrala fantastičnu prvu četvrtinu što se tiče šuta, sasvim zasluženo je dobila ovu deonicu sa 22:26.

Gubila je na samom startu sa 7:2, ali se nakon toga naš tim probudio i krenuo da igra sjajnu odbranu, očas posla je na semaforu bilo 9:15 zahvaljujući Ročestiju i Dangubiću.

Nakon tri minuta igre Rosom je pogodio trojku za šampiona Španije, ali je Dangubić pogađao, Antić je imao jednu trojku, Feldin je vezao četiri poena i Jovanović je pogodio za kraj četvrtine za prednost od 4 poena za Crvenu zvezdu.

U drugoj četvrtini je Zvezda stigla i do 11 poena prednosti, Dobrić je vezao tri poena, usledila je nesportska greška Abaldea, Lazić je postigao poen, pa su usledili novi poeni Dobrića koji dovodi Zvezdu do velike prednosti, 22:33.

Usledio je period igre gde ekipe nisu imale dobar napadački učinak, osim trojke Dangubića, Crvena zvezda se baš mučila da stigne do koša domaćina, dok su igrači Valensije pojačali pred kraj prvog poluvremena kada su uspeli da stignu i do -2, 38:40.

Nije bio zadovoljan Alimpijević, a Zvezda je igrala slabo treću deonicu, Valensija je bila u zaletu. Počelo je trojkom Tomasa, Zvezda je čitavih pet minuta bila bez poena ako računamo i kraj druge deonice.

Plais je doneo 51:47, ali je onda Davidovac uspeo da pogodi trojku, a nakon zakucavanja Lesora, Crvena zvezda je ponovo stigla do izjednačenja.

Ipak, Valensija je uspela da napravi veliku razliku pred ulazak u poslednju četvrtinu, manjak koncentracije u poslednja dva-tri minuta je koštao Crvenu zvezdu poena, stigli su domaći do maksimalnih 63:56.

Došli su domaći i do devet poena prednosti na početku poslednje deonice, ubrzo je bilo i 10 poena prednosti kada je San Emeterio pogodio za dva, iako je hteo za tri. Maksimalna prednost Valensije je bila +13, ali je onda Antić presekao jednu loptu i zakucao u kontri, Davidovac je nakon dobre odbrane pogodio i trojku, a Feldin u potpunosti vraća Zvezdu u igru 72:66!

Bila je to neverovatna serija Crvene zvezde koja je nastavljena ukradenom loptom Pera Antića, drugom u poslednjoj deonici, nakon čega je usledila i nesportska lična greška za košarkaše Valensije, a nakon jednog pogođenog bacanja Antića, usledio je napad našeg šampiona nakon čega je upravo Antić postigao trojku za izjednačenje!

Nije Valensija mogla da probije odbranu Crvene zvezde, serija je nastavljena poenima Feldina sa bacanja, vezao je četiri uzastopna za seriju 17:0 i četiri poena prednosti na 2:30 do kraja.

Usledila je nova dobra odbrana Crvene zvezde, u poslednja dva minuta su ušli sa 4 poena prednosti, ali je onda Valensija povezala redove, vezala dve dobre odbrane, dva dobra napada i nakon trojke San Emeterija povela sa 77:76.

Onda je ušao u igru Tejlor Ročesti, bilo je potrebno trgnuti Zvezdin napad, upravo je on rešio naredni napad i doveo Zvezdu u novu prednost na 43 sekunde do kraja.

Valensija je u narednom napadu odigrala loše, ali zbog Zvezdine odlične odbrane, San Emeterio je bacio loptu koju su presekli košarkaši Crvene zvezde, a Feldin je pogodio na drugoj strani za prednost od 77:80. Kada je Van Rosom na 17 sekundi do kraja bacio loptu u aut, Zvezda je imala loptu i prednost od tri poena!

Abalde je vratio Valensiju u igru, ali je Feldin sa slobodnih bacanja rešio pitanje pobednika za petu pobedu Crvene zvezde ove sezone u Evroligi!

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Feldin sa 26 postignutih poena, imao je i 5 asistencija. Ročesti je imao 13 poena, a Pero Antić je dao značajan doprinos sa 10 poena, ali u kakvim trenucima.