EL - Loše vesti za Zvezdu, Efes 'preživeo' Kaunas!

utorak 21.03.2017.
20:49

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Žalgiris u okviru 27. kola Evrolige i izjednačili se po broju pobeda i poraza sa Crvenom zvezdom mt:s.

euroleague.net

Jako uzbudljiva utakmica odigrana je u "Žalgirio Areni", a domaćin je propustio priliku da se vrati u trku za plej-of pošto je ispustio pobedu nad Anadolu Efesom.

Turski predstavnik slavio je rezultatom 76:68 (17:22, 24:22, 19:15, 16:9) i izjednačio se sa Crvenom zvezdom mt:s po broju pobeda i poraza.

Žalgiris je bio na dobrom putu sve do sredine poslednje četvrtine kada je gost zatvorio sve puteve ka košu i prelomio meč u svoju korist.

Na pet minuta pre kraja Žalgiris je poveo sa 68:65 posle čega je koš postao misaona imenica za domaće. Za to vreme Efes je napravio seriju 11:0 i tako stigao do izuzetno važnog trijumfa.

Tajler Hanikat izrastao je u junaka meča jer je u tih poslednjih pet minuta gospodario reketom i u defanzivnim zadacima obavio fantastičan posao.

Džejson Grejndžer bio je najefikasniji u ekipi Velimira Perasovića sa 25 poena i 8 asistencija, a pratili su ga Derik Braun (13 pts, 4 sk), Brendon Pol (12 pts) i Brajan Danston (10 pts, 9 sk).

U poraženom sastavu izdvojili su se Lukas Lekavičijus (11 pts, 3 sk, 6 as) i Edgaras Uljanovas (10 pts, 2 sk).