EL: Košmaran start za Radonjićev Bajern

četvrtak 11.10.2018.
22:27

Košarkaši minhenskog Bajerna poraženi su na startu Evrolige i to na svom parketu.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Puleni Dejana Radonjića doživeli su poraz u prvom kolu elitnog takmičenja u svom "Audi Domu", Efes je bio bolji rezultatom 71:90.

Bavarci su dobili prvi deo igre sa 19:18, ali je ubrzo Efes stigao do preokreta u nastavku.

Do poluvremena su gosti iz Istanbula stekli i nešto komforniju prednost, pa su na veliki odmor otišli sa sedam poena prednosti.

Pitanje pobednika rešeno je u trećoj deonici, u kojoj je Efes potpuno dominirao, gosti su nakon 30 minuta igre imali 21 poen viška.

Nisu Bavarci uspeli da se saberu ni u poslednjih 10 minuta, te je prednost istanbulske ekipe dodatno porasla do kraja.

Istakli su se u pobedničkom sastavu Motum sa 14 poena, Larkin sa 13 poena i pet asistencija, Džejms Anderson sa 12 poena, kao i Plajs i Moerman, koji su dodali po 11 poena.

U poraženom sastavu Nihad Đedović najefikasniji sa 17 poena, sjajan je u prvom poluvremenu bio Stefan Jović, koji je za 20 minuta upisao 13 poena, ali je u nastavku dodao samo dva, pa je na kraju imao učinako od 15 poena, kao i po pet asistencija i ukradenih lopti. Vladimir Lučić takođe dobar sa 11 poena, dok je 10 upisao Koponen.