• 14. februar 2014.

• 21:18

U poslednjem meču šestog kola TOP 16 faze Evrolige u grupi "F" CSKA je savladao Galatasaraj u Istanbulu a ubedljivo najbolji pojedinac u oba tima bio je kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić.

EL - Komandant Krle vodio
Šampion Rusije i VTB lige 'preživeo' je neugodno gostovanje u Istanbulu, ekipi Galatasaraja. CSKA je slavio rezultatom 74:71 (23:21, 17:16, 16:21, 18:13) i tako upisao petu pobedu na šest odigranih utakmica.

Junak utakmice bio je Nenad Krstić, kapiten reprezentacije Srbije i najkorisniji igrač januara meseca u Evroligi.

Centar moskovljana postigao je 24 poena (2/3 sa penala i 11/14 za dva) uz jedan defanzivni skok. Vladimir Micov takođe je bio dvocifren sa 10 poena, dok je Miloš Teodosić za 11 minuta na terenu ubacio 3 poena.

Zoran Erceg, član Galatasaraja, proveo je na terenu 19 minuta ali je u porazu domaćih participirao sa 4 poena i 2 skoka.

Interesantno je da su se večeras na parketu dvorane "Abdi Ipekči" našla čak četvorica srpskih internacionalaca, sa izuzetkom Milana Mačvana, koji nije nastupio za domaći sastav.

CSKA nakon večerašnjeg trijumfa ima skor 5-1 i nalazi se na prvoj poziciji grupe "F", dok Galatasaraj posle šest odigranih utakmica ima dve pobede i četiri poraza i zauzima petu poziciju na tabeli.