EL: Kalates i Singlton se poigrali sa Broseom

četvrtak 19.10.2017.
22:19

Košarkaši Panatinaikosa slavili su na svom terenu protiv nemačkog šampiona.

EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

Aktuelni prvak Grčke slavio u "OAKA Areni" protiv Brose Bamberga rezultatom 93-83.

Od starta je raspoložen bio ponajbolji igrač "Zelenih" Nik Kalates, nosio je ekipu u prvih 20 minuta, a PAO je za to vreme stekao osam poena prednosti (43-35).

U drugom poluvremenu ista slika, samo se u redovima domaće ekipe razgoropadio snažni Kris Singlton, za kog centri Bamberga nisu imali rešenja.

Prednost domaćina je rasla, nakon 30 minuta imali su i 13 poena prednosti, te je Brose bio na pragu drugog poraza.

Tako je i bilo, Atinjani su lako zadržali prednost, Brose je tek u finišu ublažio poraz.

Sjajni Nik Kalates je upisao 23 poena (5as, 4sk), pratio ga je pomenuti Singlton sa dabl dabl učinkom od 15 poena i 10 skokova, a dvocifrenu su bili i Džejms Gist i Jan Vujukas sa po 11 poena, dok je 10 dodao Lekavičijus.

U poraženom sastavu samo dvojica raspoloženih, po 19 poena su upisali Hikman i Radošević.