21:37

Fantastična partija srpskog reprezentativca.

EPA-EFE/Elvira Urquijo A.

Neverovatan meč gledali smo u "Sinan Erdem Domu", gde je aktuelni vicešampion Evrope dočekao berlinsku Albu.

Efes je u prvom kolu doživeo poraz kod kuće od Barselone, dok je Alba demolirala Zenit.

Ataman i Aito Renezes su poklonici atraktivne, napadačke košarke, te je duel njihovih ekipa bio pravi spektakl, koji je u svoju korist rešila ekipa Efesa, nakon 45 minuta košarke slavili su sa 106:105 (95:95).

Efes je nakon 20 minuta košarke imao svega tri poena viška, da bi Alba u trećoj deonici došla do preokreta.

Ipak, uspeo je Efes da se vrati, trojkom Micića na minut i 17 sekundi do kraja došli su do preokreta.

Ipak, Pejton Siva potom pogađa dva bacanja i poravnava rezultat na 50ak sekundi do kraja, usledio je promašaj Aleka Pitersa na drugoj strani, da bi Sikma propustio priliku na 17 sekundi do kraja da donese prednost nemačkom sastavu.

Larkin je uhvatio loptu pod svojim košem, imao je samo jednu nameru, da pogodi i donese trijumf turskom sastavu, ali je na sekundu do kraja promašio, otišlo se u produžetke.

Efes Alba Danston Hermanson

Sipao je Larkin u dodatnih pet minuta, odlepio je Efes na +5, ali se Alba nije predavala.

Prišli su na pola koša deficita nakon pogođenih bacanja Sive na oko minut do kraja, da bi potom Sikma faulirao Vasilija Micića.

Srpskom pleju nije zadrhtala ruka, pogodio je dva penala i doveo Efes na prag pobede.

Ipak, nije tu bio kraj uzbuđenjima, Balbaj šalje Sivu na liniju penala, omaleni plej Albe ponovo pogađa oba, Larkin potom maši šut za tri na pet sekundi do kraja, ali Alba nije uspela da uputi šut, te je Efes zadržao pola koša prednosti i upisao trijumf.

Fantastičan meč obeležio je Vasa Micić sa 23 poena i 13 asistencija (indeks 32)!

Šejn Larkin je bio još efikasniji, ubacio je 26 poena (indeks 31), a ovaj strašni bekovski tandem pratili su Danston sa 18 poena, Plajs sa 16 i Alek Piters sa 14 upisanih poena.

Kod Albe 21 poena Giedraitisa, 15 je dodao Luk Sikma (8sk), 14 je ubacio Tajler Kavana, 13 je dodao Nils Gifaj, dok su po 10 ubacili Lendri Nnoko i Pejton Siva.

U mečevima od 19h, pobede su upisali Barselona i Himki, više OVDE.