EL: Ima nade za Zvezdu, Himki slavio u Tel Avivu, Karijeva lekcija u Pireju, Štimac se razgoropadio!

četvrtak 15.03.2018.
22:07

U okviru 26. kola Evrolige večeras su odigrana još tri meča.

Epa/Koča Sulejmanović

Košarkaši Himkija su slavili nakon velike borbe u Tel Avivu protiv Makabija rezultatom 91-94.

Neizvesno je bilo tokom čitavog susreta, gosti iz Moskve su vodili nakon 20 minuta sa pet poena razlike, ali je Makabi zaigrao sjajno u trećoj deonici i na krilima Dešona Tomasa došao do preokreta.

Ipak, gosti uspevaju da vrate prednost u poslednjih 10 minuta, da bi na kraju uspeli i da slave.

Himki je i ovoga puta predvodio Aleksej Šved, on je upisao dabl dabl učinak od 22 poena i 12 asistencija. Efeikasniji je od njega bio Gil sa 24 poena, dok je 16 dodao Malkom Tomas. Dvocifren sa 10 i Vjaltsev dok je Stefan Marković upisao pet poena i pet asistencija.

U poraženom sastavu 25 poena Pjera Džeksona (7as), 16 je dodao Dešon Tomas, 13 je upisao Deandre Kejn, dok su po 10 dodali Noris Kol i Aleks Tajus.

Svetislav Pesic

Olimpijakos je u Pireju dočekao Barselonu, a ekipa iz Pireja se provela kao i Crvena zvezda mts prošle nedelje na gostovanju u Kataloniji, Barsa je u Grčkoj slavila sa 63-90.

Tesno je bilo u prvom poluvremenu, gosti su na odmor otišli sa dva poena viška, ali je već u trećoj deonici postalo jasno da je Barsa bliža pobedi.

Puleni Svetislava Pešića su odigrali još jednu fantastičnu poslednju četvrtinu, postigli su 27 poena protiv jedne od najboljih odbrana u ligi, primili samo 11, te su na kraju ubedljivo slavili.

Barsu je predvodio Ante Tomić sa 19 poena i 10 skokova, pratio ga je Moerman sa 17 poena i 13 uhvaćenih lopti, 14 poena je dodao Koponen, 12 Oriola, dok je 13 uz sedam asistencija upisao Ertel.

U ekipi Olimpijakosa po 14 poena Printezisa i Meklina, 10 je dodao Bili Spanulis.

Brose Bamberg je vezao i četvrtu pobedu kod kuće, slavili su protiv Efesa sa 88-79.

Tesno je bilo u prvom poluvremenu, ali je domaćin na odmor otišao sa tri poena viška, da bi nemački šampion meč prelomio u trećoj deonici, kada su napravili suficit od 14 poena.

Nemački sastav su predvodili Dorel Rajt i Leon Radošević sa po 15 poena, dok je Avgustin Rubit upisao 14 poena i 10 skokova. Solidan i Musli sa devet poena i dve uhvaćene lopte.

U ekipi iz Istanbula, 21 poena Erika Mekoluma, 18 je dodao Vladimir Štimac i to za samo 17 minuta, dok je dvocifren sa 11 bio i Derik Braun.

Zvezda je sada na tri pobede od osmog mesta, čeka se i ishod duela u Vitoriji, gde devetoplasirana Baskonija igra duel 26. kola sa Žalgirisom.