EL - Himki slomio Armani u drugom poluvremenu

četvrtak 14.11.2019.
19:42

Ekipa iz Podmoskovlja slavila je u osmom kolu Evrolige.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

U dvorani "Mitišči" košarkaši Himkija su savladali ekipu Armanija iz Milana rezultatom 87:79.

Efikasno prvo poluvreme pripalo je ekipi Armanija, imali su gosti iz Italije nekoliko raspoloženih pojedinaca, odlično je igrao i Nemanja Nedović, pa je ekipa Etorea Mesine stekla četiri poena viška.

Usledila je tvrda treća četvrtina, u kojoj su se bolje snašli domaći igrači, koji uspevaju da preokretnu rezultata, ali je Armani uspeo da poravna do odlaska na poslednji odmor.

Ipak, stalo je sve u napadu gostiju u poslednjem kvartalu, Himki je stekao i dvocifrenu prednost, te je na kraju upisao zaslužen trijumf.

Šved najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 24 poena, pratili su ga večeras sjajni Jerebko sa 19 poena, dvocifreni su bili i Buker sa 11, kao i Stefan Jović sa 10 poena.

U poraženom sastavu 16 poena Skole, 14 je dodao Majkl Rol, po 13 su ubacili Nedović i "Ćaćo" Rodrigez, dok je 11 dodao Vladimir Micov.

Obe ekipe sada imaju skor 6-2.