EL - "Grobari" bodrili, 'Draganče' sipao, Partizan pobedio!

• 25. oktobar 2013.

• 20:41

U fenomenalnoj atmosferi koju su navijači Partizana naprvili u "Pioniru", šampion Srbije i ABA lige savladao je Nanter u drugom kolu grupne faze takmičenja u Evroligi i tako stigao do prve pobede.

Kao i godinama unazad, hala "Pionir" još jednom se pokazala kao najveće oružje Partizana u Evroligi. "Grobari" su se potrudili da u pravom smislu te reći budu vetar u leđa svojim miljenicima koji nisu zakazali i ustuknuli pred šampionom Francuske.

Partizan je večeras savladao Nanter rezultatom 73:43 (21:16, 16:7, 16:15, 20:5) čime je napravio prvi korak ka plasmanu u TOP 16 fazu.

Početak utakmice nije bio najpovoljniji po izabranike Duška Vujoševića pošto su za svega tri minuta primili 10 poena a postigli samo 3.

Ipak, od tog trenutka kreće serija crno-belih koji za 17 minuta igre uspevaju da postignu 34 poena a protivnika spuste na učinak od 13 poena!

Upravo je u tom delu utakmcie fantastična odbrana crno-belih bila presudna da se na odmor ode sa prednošću od 14 poena koja se do kraja samo uvećala.

Crno-beli su samo nastavili u istom ritmu nakon povratka na parket pa je prednost rasla iz minuta u minut. Na sjajnu odbranu crno-belih nadovezao se kapiten Dragan Milosavljević koji je "sipao" u koš gostiju izrastavši tako u junaka večerašnjeg susreta.

Bivši košarkaš Napretka i Radničkog briljirao je večeras u svakom smislu te reči. Izgarao je u odbrani a u napadu je bio nerešiva enigma za goste iz predgrađa Pariza. Milosavljević je za 30 minuta na parketu ubacio 26 poena (8/12 za dva, 3/5 za tri, 1/4 sa penala) a tome dodao 6 skokova.

Pratili su ga Bogdanović sa 16 , Musli sa 10, Kinsi sa 8 i Lovernj sa 6 poena.

Koliko je Partizan večeras bio dominantan svedoči i učinak gostijućih igrača. Najefikasniji pojedinac Nantera bio je Džajteh sa 8 poena!

Tako je Partizan na briljantan način stigao do prvog trijumfa u grupi "A" koja ga gura ka TOP 16 fazi Evrolige. Naredni meč crno-beli igraju na gostovanju Budivljeniku u Kijevu.