EL - 'Grobar' lansirao Zvezdu u četvrtfinale!

• 01. april 2016.

• 21:12

Košarkaši Crvene zvezde Telekom plasirali su se u četvrtfinale Evrolige, pošto je istanbulski derbi pripao Fenerbahčeu, a junak utakmice bio je bivši član Partizana Bogdan Bogdanović.

Život i sport pišu romane pa se tako dogodilo da momak koji je svojevremeno predstavljao najvećeg dušmanina za navijače Crvene zvezde Telekom sjajnom partijom u duelu sa Anadolu Efesom lansira crveno-bele u četvrtfinale Evrolige!

Košarkaški klub Crvena zvezda Telekom plasirao se u četvrtfinale elitnog takmičenja zahvaljujući trijumfu koji je večeras ostvarila ekipa Fenerbahčea u susretu sa gradskim rivalom Anadolu Efesom.

Fenerbahče je u okviru 13. kola TOP 16 faze Evrolige savladao Anadolu Efes rezultatom 90:86 (19:16, 18:18, 29:16, 24:36) što znači da je šampion Srbije i matematički obezbedio plasman u plej-of elitnog takmičenja.

Utakmica u azijskom delu Istanbula u Srbiji je ispraćena sa velikom pažnjom jer je Crvena zvezda Telekom sinoć propustila meč loptu za plasman u TOP 8, pa je srpski klub iščekivao poraz Anadolu Efesa.

Lider na tabeli grupe "E" pokazao je da se vodi isključivo sportskim motivima, pa se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje želja igrača Fenerbahčea da večeras upišu pobedu.

Posle prvog poluvremena Fenerbahče je imao samo tri poena prednosti (37:34) ali je onda usledila furiozna treća četvrtina u kojoj je domaći sastav rešio pitanje pobednika.

Na šest minuta pre kraja treće četvrtine Bogdan Bogdanović je pogodio trojku kojom je Feneru doneo prvu dvocifrenu prednost na utakmici (49:38) a ispostavilo se da je u tom momentu Srbin presudio ekipi Dušana Ivkovića.

Nakon pomenute situacije Fenerbahče je podizao prednost do maksimalnih 17 poena razlike, a Bogdan Bogdanović i Điđi Datome su bili generatori uspeha koji je Crvenu zvezdu Telekom pogurao u četvrtfinale.

Bivši košarkaš Partizana Bogdan Bogdanović postigao je 20 poena i upisao 5 asistencija, dok je Điđi Datome bio najefikasniji igrač domaćih sa 23 postignuta poena.