EL: Fener u tesnoj završnici bolji od Himkija

petak 24.11.2017.
21:27

Košarkaši Fenerbahče Doguša upisali su šesti trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

Epa/Sedat Suna

Izabranici Željka Obradovića slavili su na svom parketu protiv Himkija rezultatom 71-67.

Ubedljivi su bili domaći košarkaši u prvom kvartalu, koji su dobili sa 24-15, do poluvremena su stekli i dvocifrenu prednost, pa se na odmor otišlo sa 12 poena viška u korist prvaka Evrope i Turske.

Himki je u trećem kvartalu uspeo da spusti prednost domaćeg sastava za svega dva poena, ali su se u poslednjoj deonici gosti u potpunosti vratili u meč, pa su pred kraj prišli i na samo pola koša razlike.

Bredli Vonamejker je ipak na 15ak sekundi do kraja iznudio tri bacanja, pogodio je sva tri i doneo pobedu Fenerbahčeu.

Najbolji u pobedničkom sastavu Džejms Naneli sa 20 poena, pratili su ga Bred Vonamejker sa 16 poena, Datome sa 14 i Veseli sa 12. Marko Gudurić svega dva poena za 18 minuta.

U poraženom sastavu 21 poen Šveda, ali uz šut iz igre 5/15, pratili su ga Anderson sa 13 i Stefan Marković sa 11 poena.

Fener nakon devet kola ima skor 6-3, Himki 5-4.