EL: Fener u tesnoj završnici bolji od Barse, vratio se Kalina

petak 26.01.2018.
21:27

Košarkaši Fenerbahče Doguša slavili su na svom parketu u okviru 20. kola Evrolige.

Epa/Adrian Ruiz de Hierro

Peti vezani trijumf za izabranike Željka Obradovića u elitnom takmičenju, slavili su protiv Barselone rezultatom 86-82.

Prvi kvartal pripao je domaćinu sa 22-18, ali je Barsa uzvratila u drugoj deonici, došli su gosti i do preokreta, nakon 20 minuta katalonski sastav je imao prednost od dva poena (42-44).

Fener u trećem kvartalu prelama meč u svoju korist, dobijaju taj deo igre sa 23-13 i u poslednjih 10 minuta ulaze sa osam poena viška.

Barsa je pružila dobar otpor u poslednjoj deonici, ali je Fener uspeo da zadrži prednost i na kraju da slavi.

Sjajne role u pobedničkom sastavu imali su Bred Vonamejker, američki plejmejker je utakmicu završio sa 24 poena i sedam asistencija, dok je odličan bio i Nikolo Meli sa 23 postignuta poena.

Dvocifren i Jan Veseli sa 12 poena, Gudurić je za pola sata dodao sedam poena, a na terenu je posle dužeg vremena bio i Nikola Kalinić, koji za pet minuta nije imao košgeterski učinak.

Kod gostiju 21 poen Ertela, pola koša manje dodao je Ante Tomić, dok su po 12 upisali Koponen, Klaver i Adam Hanga.