21:13

Za razliku od duela između Himkija i Fenerbahčea koji je završen nešto ranije, u Kaunasu nije bilo neizvesnosti.

Epa/Elvira Urquijo A.

Košarkaši turskog Anadolu Efesa upisali su večeras svoj jedanaesti trijumf ove sezone u Evroligi.

U meču 17. kola, tim iz Istanbula je kao gost deklasirao domaći Žalgiris u Kaunasu rezultatom 79:58.

Tokom prve četvrtine vodila se ravnopravna borba, da bi u drugoj Efes stekao osetniju prednost i na poluvreme otišao rezultatom 40:29 u njihovu korist.

U trećoj je već bilo jasno da Žalgiris nema snage za preokret, prednost gostiju je konstantno rasla i do kraja je bilo samo pitanje kojom će razlikom dobiti ovaj meč.

Adrijen Moerman je sa 23 poena bio ubedljivo najbolji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Brajant Danston sa 13 i Rodrig Buboa sa 12 poena. Naš Vasa Micić se ovog puta zaustavio na pet poena, dva skoka i dve asistencije.

Žalgiris nije imao nijednog ''dvocifrenog'' u svojim redovima. Najefikasniji kod domaćih bio je Grigonis sa devet poena. Ovo je litvanskom predstavniku deseti poraz u tekućoj sezoni Evrolige.