EL - Efes od '-15' do drugog trijumfa!

• 09. januar 2015.

• 21:10

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su drugu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su večeras savladali špansku Unikahu iako su na poluvremenu imali 15 poena zaostatka za timom iz Malage.

Zavesa na drugo kolo TOP 16 faze Evrolige u grupi "F" spuštena je u Istanbulu duelom Anadolu Efesa i španske Unikahe.

U jako uzbuljivoj utakmici slavila je ekipa Dušana Ivkovića rezultatom 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13) iako je posle prvog dela igre Unikaha imala 15 poena prednosti.

Španski sastav odlično je otvorio utakmicu i iskoristio smušenost domaćeg Efesa pa je do poluvremena Unikaha stigla do prednosti od 15 poena.

Odnos snaga na terenu i rezultat na semaforu drastično su se promenili tokom treće deonice kada je turski sastav dodao gas i nadoknadio 15 poena zaostatka, a pritom zaustavio goste na osam poena.

Nakon serije Unikahe tri minuta pre kraja gosti su uveli meč u dramatičnu završnicu ali je onda Dontej Drejper preuzeo odgovornost na sebe i rešio pitanje pobednika sa pet vezanih poena.

Tridesetak sekundi pre kraja gosti nisu realizovali napad pa je uz dva tajm-auta Dušan Ivković stabilizovao situaciju posle čega nije bilo poena.

Četvorica košarkaša Efesa ostvarila su dvocifren učinak a najefikasniji je bio Met Džening sa 17 poena. Dontej Drejper i Stratos Perperoglu ubacili su po 13 poena a Čedi Osman dodao je 12. Srpski centar Nenad Krstić na terenu je proveo 13 minuta postigavši za to vreme 4 poena uz 3 ostvarena skoka.

U gostujućem sastavu igrači su rasporedili učinak pa su najefikasniji bili Golubović i Kuzminkas sa po 10 poena a Stefan Marković je utakmicu završio sa 5 posena i 3 izgubljene lopte.