EL - Efes ispustio pobedu, Real "uništio" Žalgiris

• Autor: Janko Glavonjić

• 22. novembar 2013.

• 22:43

U poslednjim mečevima šestog kola Olimpijakos je kao gost savladao Unikahu sa 82:74, Strazbur je upisao prvu pobedu protiv Bamberga sa 83:72, Real je "uništio" Žalgiris sa 95:67, a Armani je savladao Efes sa 77:73.

EL - Efes ispustio pobedu, Real
Tim iz Pireja zabeležio je i šestu pobedu u šest odigranih kola Evrolige. Bili su bolji na gostovanju od Unikahe, rezultatom 74:82 (23:20, 23:21, 19:21, 9:20). Olimpijakos je ceo meč nosio Met Lojeski, koji je upisao 19 poena Unikaha je imala blagu prednost čitav meč, ali se onda u poslednjoj deonici "uključio" i Spanulis i doneo pobedu svom timu, zabeleživši 21 poen. Kod Unikahe najbolji su bili Medli i Hetshajmer sa po 11.

Strazbur je došao do prve pobede u ovogodišnjoj Evroligi, na svom terenu protiv Bamberga. Rezultat je bio 83:72 (17:14, 20:23, 25:15, 21:20). Najefikasniji u francuskom timu bio je Rikardo Grir sa 21 poenom, dok je Ažinsa dodao 16. U poraženoj ekipi najbolji je bio reprezentativac Bosne i Hercegovine Zek Rajt sa 13 poena. U timu Bamberga Novica Veličković je odigrao svoj prvi meč, zabeleživši 2 poena za 3 minuta na parketu. Bamberg je propustio dobru šansu da praktično obezbedi top16 fazu pobedom u ovom meču, ovako su ostali na 2 pobede.

Real Madrid je, po običaju, rešio utakmicu već u prvoj četvrtini, i tako nastavio svoju impresivnu seriju pobeda. "Pao" je ovoga puta Žalgiris, rezultatom 95:67 (28:14, 28:18, 23:21, 16:14). Madriđani su ponovo lepo raspodelili i minutažu i poene, samo Drejper nije uspeo da se "upiše", dok je najefikasniji bio Mirotić sa 17 poena. Kod gostiju najbolji je bio Dentmon sa 16 poena. Real je zabeležio šestu pobedu, dok je Žalgiris ostao na dve.

U istoj grupi, Milano je savladao Efes sa 77:73 (21:23, 11:18, 19:21, 26:11), i tako ih pretekao na tabeli. Efes je imao praktično dobijenu utakmicu, ali su dozvolili neshvatljiv pad u igri i za prva tri minuta poslednje deonice domaćin je napravio seriju od čak 14:0. Efes je držao priključak do kraja, ali nije uspeo da vrati pobedu u svoje ruke.

Junak Armanija bio je Kit Lengford sa 22 poena, od kojih je većina došlo u poslednjoj četvrtini, a u Efesu je najefikasniji bio Savanović, sa 14 poena. Dobru utakmicu odigrao je i Tadija Dragićević sa 6 poena, šut za tri 2/2.