EL - Dubljevićevo fenomenalno poluvreme nedovoljno Valensiji, Real lako sa Baskonijom

četvrtak 19.12.2019.
23:05

Odigrane i poslednje dve večerašnje utakmice 15. kola Evrolige.

EPA-EFE/Manuel Bruque

Milano je pred svojim navijačima savladao Valensiju rezultatom 78:71, što je osmi trijumf italijanskog tima od početka evroligaške sezone.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Milano je ključnu prednost od desetak poena razlike stekao u trećem kvartalu i tu prednost je u poslednjoj četvrtini uspeo da održi, za prvu pobedu posle četiri pobeda u nizu.

Kada su gosti u pitanju, crnogorski košarkaš Bojan Dubljević je fenomenalno odigrao prvo poluvreme, kada je za 12 minuta postigao čak 20 poena. Ai, u nastavku je ostao na tom učinku. Naš Vanja Marinković je za 20 minuta upisao tri poena.

Amadeo Dela Vale je bio najefikasniji u ekipi Milana sa 15 postignutih poena, Micov i Tarčevski su ga pratili sa po 13 poena.
-
-
U Vitoriji nije bilo neizvesnosti. Real je kao gost ubedljivo savladao domaću Baskoniju sa 77:55.

Madriđani su već na poluvremenu imali 16 poena prednosti (45:29) i u nastavku nisu dozvolili domaćinu da im se značajnije približi.

Džordan Miki sa 15 i Rudi Fernandez sa 12 poena predvodili su Real, a u Baskoniji nešto bolji od ostalih bili su Šilds sa 14 i Šengelija sa 10 poena.

Realu je ovo dvanaesta pobeda, Baskonija je pretrpela deveti poraz.