petak 13.10.2017.
21:07

Solidna Crvena zvezda na startu Evrolige, ali bez pobede.

Sportske.net/Nikola Krstić

Crvena zvezda je započela ovogodišnje izdanje Evrolige porazom pošto je danas poražena u Kaunasu od Žaligirisa sa 78:76.

Ekipa Dušana Alimpijevića je dobro krenula u ovaj meč, poveli su sa 5:0, Bjelica je uspeo da postigne trojku o tablu, da bi nakon toga ekipa Žalgirisa napravila seriju od 8:0.

Nije se igralo na veliki broj poena u prvoj četvrtini, stegli su odbrane i jedni i drugi, ekipe su se smenjivale u prednosti, da bi ekipa Žalgirisa povela sa 15:13 nakon trojke Vajta.

Crvena zvezda je povela preko Lesora sa 18:20, bio je egal u prvih pet minuta ove deonice, da bi domaći poveli i sa 6 poena nakon par grešaka u odbrani i napadu u ekipi Crvene zvezde.

Viđeno je dosta penala pred kraj, poluvreme se baš odužilo, a proradio je Feldin u ovom delu igre koji je postigao dve trojke.

Nakon prvog poluvremena bilo je 43:40, a onda odlična treća četvrtina Crvene zvezde. Dejvis je doveo Žalgiris do 47:40, ali je trojkom Radičevića naš šampion započeo sjajnu igru.

Bjelica je igrao odlično, poenima Pera Antića i Milka Bjelice crveno-beli su stigli do 53:51.

Zvezda je primila samo 10 poena u trećoj četvrtini, postigla 17, vodila je sa 57:53 pred poslednjih deset minuta. Stigli su izabranici Dušana Alimpijevića do +6 nakon poena Stefana Jankovića, ali onda kreće preokret domaćina.

Pangos je vezao dve trojke, zatim su trojke vezivali Vajt i Jankunas, poveli su domaći sa 67:62.

Na četiri minuta do kraja bilo je 70:65 za Žalgiris, a onda je Pero Antić postigao trojku za tajm-aut Žalgirisa kome je opet gorelo pod nogama.

Imali su domaći i +6 u završnici, Pero Antić je bio taj koji je održavao Zvezdu u životu, sa pet vezanih poena je smanjio na samo 1 poen prednosti za Žalgiris na 1:15 do kraja!

Ipak, Pangos odličnim ulazom, Antić promašajem i Ulanovas sa dva slobodna bacanja donose 5 poena prednosti za zelene, ali je onda Bjelica uspeo da odgovori trojkom i da vrati neizvesnost!

Zvezda je nakon izgubljene lopte na 12 sekundi do kraja imala i zadnji napad, ali je Ročesti promašio za 3.

Kod domaćina najbolji je bio Jankunas sa 15 poena, Pangos je imao 14, Ulanovas je postigao 11. U redovima Crvene zvezde najbolji je bio Bjelica sa 18 poena, dok je 17 postigao Pero Antić.