EL: CSKA demolirao Unikahu, solidne role srpskih košarkaša

petak 09.03.2018.
19:43

Izabranici Dimitrisa Itudisa upisali su i 20. pobedu u elitnom takmičenju ove sezone.

cskabasket.com

"Armejci" su pred svojom publikom lako slavili protiv ekipe iz Malage, bilo je 101-76 za domaćina.

Već u prvom kvartalu se videlo da se gosti neće lepo provesti u Moskvi, CSKA je vodio sa 10 razlike, da bi do poluvremena stekao 14 poena viška.

Prednost je nastavila da raste i u trećoj deonici, pa je CSKA nakon 30 minuta imao 18 poena viška.

Sve je ubrzo postalo sasvim jasno, CSKA je nastavio da povećava prednost i u poslednjoj deonici, te je na kraju i više nego zasluženo slavio.

Istakao se Nando De Kolo sa 23 poena, 13 je dodao Klajburn, dok je 11 upisao Ćaćo Rodrigez (6as), po 10 su imali Kurbanov i Hanter.

Nedović najefikasniji u redovima tima iz Malage sa 15 poena, dodao je i pet asistencija, pratio ga je Avgustin sa 12 poena i sedam skokova, dok je Dragan Milosavljević dodao osam poena i dva skoka.

Interesantno je da su se večeras svi košarkaši koji su bili u protokolu za utakmicu upisali u listu strelaca.

CSKA je nastavio sa sjajnim partijama, imaju skor 20-5, dok je Unikaha 11. sa 10 pobeda i 15 poraza.