EL: CSKA demolirao "Pivare", Štimac odlično iskoristio minute

sreda 17.01.2018.
19:48

Košarkaši moskovskog CSKA ubedljivo su slavili na svom terenu protiv ekipe iz Istanbula.

EPA/SEDAT SUNA

U okviru 18. kola Evrolige, "Armejci" su na svom parketu potpuno nadigrali Anadolu Efes, bilo je 110-79 za domaćina.

Već u prvom kvartalu se moglo naslutiti da se Efes neće lepo provesti u ruskoj prestonici, kako je domaćin taj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 35-21.

Nije se mnogo šta promenilo do poluvremena, a sve je bilo jasno kada je nakon 30 minuta CSKA stekao 20 poena viška.

Nisu se zaustavili ni u poslednjih 10 minuta, pa je razlika na kraju otišla i preko 30 poena.

Najbolji u redovima Moskovljana Kori Higins sa 21 poenom, pratili su ga De Kolo sa 15, Ćaćo Rodrigez sa 16, kao i Vil Klejbur sa 13 poena.

Kod gostiju najefikasniji Motum sa 19 poena, 11 je dodao MVP minulog kola Zoran Dragić, dok je Vladimir Štimac meč završio sa 10 poena i čak 12 skokova.

CSKA prvi na tabeli sa skorom 14-4, dok je Efes pretposlednji sa pet pobeda i 13 poraza.