utorak 18.12.2018.
19:32

Košarkaši podgoričke Budućnosti doživeli su 10. poraz u Evroligi ove sezone.

kkbuducnost.me

Aktuelni šampioni Jadrana doživeli su težak poraz na gostovanju ekipi Anadolu Efesa, kako je domaćin u "Sinan Erdem" dvorani slavio sa 106-68.

Držali su se Podgoričani u prvom poluvremenu, Efes je dobio prvu deonicu sa 29:20, do poluvremena su gosti smanjili deficit za pola koša.

U prvih 20 minuta blistao je Rodrig Buboa sa čak 19 postignutih poena.

Sve je bilo jasno nakon treće četvrtine, koju domaćin dobija sa 32:12, pa je poslednjih 10 minuta bilo čisto odrađivanje posla za obe ekipe.

Na kraju ubedljiv poraz Budućnosti, pobednički sastav predvodio je Buboa sa 22 poena, pratili su ga Simon sa 15, Moerman sa 13 i Motum sa 17 poena.

Kod Budućnosti Erl Klark 21 poen, njegov prezimenjak Koti dodao je 12, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Edvin Džekson.

Efes nakon 13 odigranih kola ima učinak 9-4, dok je Budućnost na 3-10.