EL - Bogdan i Bjelica 'pocepali' Armani, 'Kralj' matiran u Atini

• Autor: Boban Filipović

• 20. mart 2015.

• 21:09

Fenerbahče i Panatinaikos zabeležili ubedljive pobede pred svojom publikom u 11. kolu Top 16 faze najjačeg košarkaškog takmičenja na starom kontinentu. Brilijantne partije srpskih reprezentativaca...

Ekipa Željka Obradovića je opravdala ulogu favorita protiv Armanija, slavila rezultatom 98:77 i tako ostala na liderskoj poziciji tri kola pre kraja Top 16 faze.

Gosti iz Milana su odigrali odlično drugu četvrtinu, na poluvremenu su imali prednost od tri poena, ali je turski šampion sigurnom igrom u nastavku upisao devetu pobedu.

Bogdan Bogdanović je bio centralna figura utakmice, postigao je 25 poena (5/6 za dva, 3/6 za tri, 6/6 penali), za 32 minuta provedena na parketu. Indeks korisnosti bio mu je 32.

Nemanja Bjelica takođe fantastičan, ubacio je 13 poena, imao 9 skokova i 6 asistencija, ukupno 30 indeksnih poena. I on je proveo u igri 32 minuta kao Bogdanović, zanimljivo srpskom krilu je ovo bila jublilarna, 100. utakmica u Evroligi.

Odličan kod Fenera je bio i Jan Veseli sa 14 poena i 9 skokova, dvocifreni broj poena imali su Riki Hikmen i Oguz Savaš, obojica po 10.

Najbolji kod Armanija bili su Maršon Bruks (21 pts) i Alesandro Đentile (19 pts).

U grupi 'E', Panatinaikos je ubedljivo slavio protiv Real Madrida u 'OAKA Areni', rezultat je bio 85:69, presudna je bila treća četvrina koju su puelni Duška Ivanovića dobili 10 razlike, Zeleni su ovim trijumfom, šestim u top 16 fazi, napravili veliki korak ka 1/4 finalu.

Nikos Papas je bio najbolji kod Atinajna sa 22 poena, sjajnu partiju pružio je DeMarkus Nelson koji je dodao 16, Džejms Gist je postigao 13, dobar je bio i Mavrokefalidis, malo mu je nedostajalo da ostvari dabl-dabl (8 pts, 9 sk).

Džejsi Kerol je bio najefikasniji kod Reala sa 16 poena, Rudi Fernandez je dodao 12, Felipe Rejes i Serhio Ljulj po 11 poena.

'Kraljevski klub' uprkos drugom porazu u top 16 fazi ostaje lider na tabeli grupe E, mada najljući rival Barselona, posle jučerašnjeg tjumfumfa u Beogradu protiv Crvene zvezdde Telekom, ima samo jednu pobedu manje.