EL - Blamaža Olimpijakosa u Milanu!

• 09. januar 2014.

• 22:38

Pravi brodolom aktuelnog prvaka Evrope u Milanu protiv Armanija bacio je u senku sve ostale rezultate do sada odigranih mečeva drugog kola Top 16 faze Evrolige.

Podvig dana u Evroligi ostvarili su u četvrtak uveče košarkaši Armani Milana koji su pred svojim navijačima naneli debakl favorizovanoj ekipi Olimpijakosa.

Domaći tim je slavio, verovali ili ne, rezultatom 81:51 protiv aktuelnog prvaka Evrope! Da ovaj ishod bude još čudniji, podsetimo samo da je u prvom kolu Armani doživeo ubedljiv poraz od panatinaikosa, a Olimpijakos lako izašao na kraj sa Fenerbahčeom.

Osim toga, prva četvrtina nije nagoveštavala ovako nešto, jer je posle prvih deset minuta Olimpijakos vodio sa 21:16. Šta se posle dogodilo sa Pirejcima, samo oni znaju, ali u preostalih 30 minuta su postigli samo 30 poena, a domaći čak 65!

Lengford je bio nerešiva enigma za odbranu Olimpijakosa, postigao je 29 poena, a trojke je šutirao 5-6. Kod gostiju je samo Printezis završio meč sa dvocifrenim učinkom od 12 poena.

Kad su ostali mečevi u pitanju, osim poraza Partizana u Minhenu i slavlja Barselone u Istanbulu, uspešan je bio i Makabi, koji je u Tel Avivu savladao Lokomotivu Kuban sa 85:75. Skorcijanidis je predvodio domaće sa 22 poena, a na drugoj strani je najefikasniji bio Kalneitis sa 18 poena.