EL: Bivši plej Zvezde usamljen u porazu Žalgirisa od Baskonije, Olimpijakos pregazio Himki i pored nestvarnog Šveda

petak 12.10.2018.
20:53

U okviru prvog kola Evrolige, večeras su od 19h odigrana dva duela.

screenshot - twitter.com/bczalgiris

Žalgiris je minule sezone sve prijatno iznenadio plasmanom na fajnal for Evrolige, ali ako se po jutru dan poznaje, ove će teško ponoviti taj uspeh.

Na startu su u "Žalgirio Areni" dočekali ekipu Baskonije, gosti su na kraju slavili sa 79:87.

Dobio je domaćin prvu deonicu sa 24:22, ali to je bilo sve od Jasikevičijusove ekipe večeras.

Već u nastavku Baski uspostavljaju kontrolu, na veliki odmor odlaze sa tri poena prednosti.

U trećoj deonici ista slika, prednost ekipe iz Vitorije je rasla, na poslednji odmor otišli su sa 10 poena suficita.

Stiže četa Pedra Martineza i do 18 poena prednosti u poslednjih 10 minuta, ali je Žalgiris do kraja uspeo da ublaži poraz.

Pobednički sastav su predvodili Grejndžer sa 15 poena, Šilds sa 13, Toko Šengelija sa 12, kao  i Met Džening i Uertas sa po 11 poena.

U poraženom sastavu sjajan Nejt Volters, bivši plej Zvezde je za 27 minuta ubacio 19 poena, uz samo četiri promašaja iz igre, a imao je i pet asistencija (indeks 27). Pratio ga je Milaknis sa 12 poena.

Sved Himki Olimpijakos

Himki je kod kuće doživeo katastrofu protiv Olimpijakosa iako je Šved odigrao neverovatan meč.

Na kraju pobeda ekipe iz Pireja od 66:87.

Domaćin je dobio prvi deo igre sa 22:20, ali je to bilo apsolutno sve od Himkija.

Već do poluvremena Olimpijakos stiče 10 poena prednosti, držao se koliko toliko Himki u trećoj deonici, ali je sve u ekipi Jorgosa Barcokasa stalo u poslednjih 10 minuta, kada su gosti iz Pireja stekli veliku prednost i rutinski priveli meč kraju.

Pobednički sastav predvodio je LeDej sa 14 poena i pet skokova, pratili su ga Vezenkov sa 13 poena, kao i Strelnjeks i Printezis sa po 11 poena. Odličan i Nikola Milutinov, startnom centru Olimpijakosa nedostajali su po poen i skok za dabl dabl učinak (9p, 9sk).

Kod Himkija čak 34 poena Alekseja Šveda, pogodio je osam trojki iz duplo više pokušaja (8/16), pratio ga je Gil sa 13 poena i pet skokova. Stefan Marković bez poena, dva je dodao Čarls Dženkins, a treba istaći i novajliju Mikija, ali ne u pozitivnom maniru, novi centar Himkija je u prvoj četvrtini bio bez poena, imao je tri faula i tri lične greške, meč je završio sa tri poena i dva skoka.