EL: Baskonija pobedom posle preokreta spustila zavesu na 19. kolo

petak 18.01.2019.
22:48

Košarkaši Baskonije slavili su u svojoj dvorani protiv Olimpije Milano.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Izabranici Velimira Perasovića savladali su ekipu Olimpije Milano rezultatom 80:75.

Bolje je domaćin otvorio meč, stekli su šest poena prednosti , ali je usledio dobar odgovor gostiju, koji dolaze do preokreta i na prvi odmor odlaze sa pet poena prednosti.

Pjaniđanijevi puleni su imali potpunu kontrolu u drugom kvartalu, stekli su i maksimalnih +14, ali su Baski dobrom serijom u finišu uspeli da prepolove taj deficit pred veliki odmor.

Tvrdo je bilo u trećem kvartalu, domaćin je u finišu došao do preokreta, na poslednji odmor se otišlo sa +3 u korist ekipe iz Vitorije.

Konstantno su domaći bili u prednosti u poslednjih 10 minuta, ušlo se u penal završnicu, Majk Džejms je držao prvaka Italije u igri, ali je Baskonija zadržala prednost i upisala trijumf.

Istakao se Vensan Porije sa 17 poena i sedam skokova, pratili su ga Šilds sa 12 poena, dabl dabl je upisao Fojtman (11p, 10sk), dok je Uertas dodao 13 poena. Odličan i Vildoza sa šest poena, ali i 12 asistencija.

Kod gostiju usamljen Majk Džejms sa 27 poena, sedam skokova i pet asistencija, devet poena dodao je Gudaitis, po osam su upisali Džerels i Kuzminskas.

Ovim susretom zatvoreno je 19. kolo, u nastavku pogledajte rezultate i stanje na tabeli.

CSKA Moskva - Bajern Minhen 77:70
Olimpijakos - Himki 71:57
Makabi Tel Aviv - Barselona 99:83
Gran Kanarija - Fenerbahče 64:82
Anadolu Efes - Darušafaka 82:68
Žalgiris - Panatinaikos 82:69
Budućnost Voli - Real Madrid 73:60
Baskonija - Olimpija Milano 80:75