EL - Baskonija izdržala poluvreme, CSKA vodi u seriji

utorak 16.04.2019.
20:55

Španski sastav izdržao je poluvreme u prvoj četvrtfinalnoj utakmici plej-of serije sa moskovskim CSKA. "Armejci" dodali gas i stigli do vođstva.

Epa/Sergei Ilnitsky

Dvadeset minuta trajao je otpor Baskonije u prvoj utakmici četvrtfinalne plej-of serije sa moskovskim CSKA.

"Armejci" su prvu utakmicu dobili rezultatom 94:68 (23:24, 21:16, 29:12, 21:16) i tako stigli do vođstva u seriji.

Samo u prvih dvadeset minuta gosti su uspeli da se održe u rezultatskom egalu, a onda je ekipa Dimitrisa Itudisa dodala gas i rešila pitanje pobednika u trećoj četvrtini.

Serijom 11:0 domaćin stiče dvocifrenu prednost sredinom trećeg kvartala i nakon tog momenta se više nije postavljalo pitanje ko će dobiti prvi meč.

U pobedničkom sastavu najefikasniji su bili Serhio Rodriges (19 pts, 5 as), Kori Higins (12 pts, 3 sk, 2 as) i Vil Klajburn (10 pts, 6 sk, 2 as).

Na drugoj strani dominira je Šavon Šilds sa 17 poena i 3 skoka, a po 12 poena postigli su Vensan Prorije i Darun Hilard.

Druga utakmica zakazana je za četvrtak (18. april) od 19 časova. Nakon toga ekipe se sele u Vitoriju, a videćemo da li će se u Španiju ići sa 1:1 ili će CSKA imati 2:0.