EL - Barsa ubedljiva, drama u Atini

• 28. decembar 2012.

• 22:59

Za razliku od španske Endesa lige, Barselona u elitnom evropskom takmičenju nastavlja sa pobedama. U prvom kolu Top 16 faze Evrolige Katalonci su deklasirali ekipu Fenerbahčea. Mnogo neizvesnije bilo je u Atini, gde su borbu vodili Panatinaikos i Žalgiris.

Utakmicama u Barseloni i Atini kompletirano je prvo kolo u obe grupe Top 16 faze Evrolige.

Barsa je u Grupi F deklasirala turski Fenerbahče rezultatom 100:78, posle znatno bolje igre tokom celog meča. Domaći tim je već u prvom poluvremenu stekao dvadesetak poena razlike, pa su u nastavku meča gosti mogli da se nadaju samo nekom čudesnom preokretu koji se na kraju nije dogodio.

Navaro i Marselinjo su predvodili Barselonu sa po 14 poena, dok je u Fenerbahčeu najefikasniji bio Bojan Bogdanović sa 19 poena. Bo Mekejleb je podbacio upisavši samo dva poena, dok Uroš Tripković nije dobio priliku da debituje.

U Atini je neizvesnost trajala do poslednje sekunde meča, ali su se na kraju ipak radovali domaći navijači. PAO je u okviru Grupe E slavio protiv Žalgirisa rezultatom 67:66, iako posle prvog poluvremena nije izgledalo da ćemo gledati baš takvu dramu, obzirom da su Atinjani imali desetak poena viška.

U nastavku su gosti polako topili tu razliku, ušli u egal završnicu, a koš koji je odlučio pobednika postigao je nekadašnji košarkaš Partizana Stefon Lazme, sa linije slobodnih bacanja.