petak 22.11.2019.
23:18

Ubedljivi trijumfi španskih velikana u 10. kolu Evrolige.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Barsa je u svojoj "Palau Blaugrani" dočekala ekipu Makabija iz Tel Aviva, gosti su igrali jako dobro u prvom poluvremenu, ali su se Katalonci razgoropadili kada su se vratili sa odmora, pa su upisali ubedljiv trijumf, rezultatom 96:73.

Barselonu je sa 23 poena i 14 skokova vodio Nikola Mirotić, pratili su ga Higins sa 15 poena, kao i Kjurik i Abrines sa po 12.

U poraženom sastavu 15 poena Dorsija, 13 je dodao DiBartolomeo, dok je 11 ubacio Skoti Vilbekin.

Real je u "Vizink centru" ubedljivo slavio protiv moskovskog CSKA, pa je tako naneo drugi vezani poraz "Armejcima", bilo je 97:81 za španskog šampiona.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, gledali smo lepu i atraktivnu košarku, a Real je imao prednost od četiri poena (52:48).

U trećoj deonici Real se odlepio, došli su do viška od 11 poena, da bi u poslednjih 10 minuta overili pobedu.

Kampaco je predvodio pobednički sastav sa 18 poena, pratio ga je odlični Dek sa 17 i 11 skokova, 15 poena dodao je Ljulj, 13 je ubacio Rudi Fernandez, dok je dvocifren sa 12 poena bio i Entoni Rendolf.

U redovima CSKA 20 poena je ubacio Fojtman, 14 je dodao Majk Džejms, 12 je ubacio Bolomboj, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Strelnijeks.