EL - Barsa ponovo slavi Dolmena!

• 11. mart 2016.

• 23:15

Amerikanac Džastin Dolman još jednom je izrastao u junaka Barselone pošto je za devet sekundi postigao pet poena i doneo trijumf Kataloncima nad moskovskim CSKA.

Košarkaši moskovskog CSKA bili su na korak od plasmana u četvrtfinale Evrolige ali su za devet sekundi primili pet poena i izgubili utakmicu u "Blaugrani".

Barselona je slavila rezultatom 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13) nakon 45 minuta igre, a Amerikanac Džastin Dolman izrastao je u junaka meča.

Mogli su košarkaši CSKA da reše pitanje pobednika tokom regularnog toka meča, ali su ispustili tu šansu i omogućili Barseloni da se u produžetku bori za trijumf.

Ekipa Dimitrisa Itudisa bolje je otvorila dodatnih pet minuta, a samo devet sekundi pre kraja gosti su imali tri poena prednosti (98:95).

Poslednja akcija Barselone išla je na Džastina Dolmana koji trojkom sa osam metara poravnava rezultat na 98:98, a onda seče pas Miloša Teodosića i novim poenima donosi trijumf domaćima.

Srpski internacionalac Miloš Teodosić mogao je da bude junak utakmice, ali je na kraju izrastao u tragičara pošto je loptu dao direktno u ruke Džastina Dolmana koji je postigao poene za pobedu Barselone.

Najefikasniji pojedinac u redovima domaćeg tima bio je Ante Tomić sa 21 poenom i 6 skokova, dok je Tomaš Satoranski dodao 19 poena uz isti broj skokova kao hrvatski internacionalac.

Na drugoj strani su dominirali Nando De Kolo (30 pts, 7 sk, 3 as) i Miloš Teodosić (23 pts, 7 sk, 6 as), ali sjajan duo nije bio dovoljan da CSKA overi plasman u TOP 8.