EL - 'Armija' pregazila šampiona Nemačke

četvrtak 28.01.2016.
19:47

Prvi meč 5. kola TOP 16 faze Evrolige odigran je u Moskvi gde je domaći CSKA preslišao aktuelnog šampiona Nemačke Brose Baskets.

euroleague.net

Moskovski CSKA stigao je u četvrtak do treće pobede u TOP 16 fazi Evrolige, pošto je na domaćem terenu savladao Borse Baskets rezultatom 91:70 (25:23, 30:11, 18:16, 18:20).

Šampion Nemačke uspeo je da ostane konkurentan samo u prvoj četvrtini, a domaćin je tokom drugih deset minuta igre rešio pitanje pobednika napravivši 19 poena razlike.

"Armejce" su do treće pobede u TOP 16 fazi stigli predvođeni Nandom De Koloom koji je postigao 19 poena uz 6 skokova i 3 asistencije, a naš Miloš Teodosić bio je drugi najefikasniji u redovima pobedničke ekipe sa 14 poena i 6 asistencija.

Najefikasniji igrač gostujuće ekipe bio je Nikos Zizis sa 12 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a po 11 poena postigli su Bredli Vonamejker i Elias Haris.

CSKA se večerašnjom pobedom probio do drugog mesta na tabeli sa skorom 3-2, dok Brose Baskets pada na sedmu poziciju sa dve pobede i tri poraza.