EL: Armani zaledio Brose u poslednjoj četvrtini i slavio kod kuće, Barsa razbila prvaka Španije

petak 17.11.2017.
22:38

Košarkaši Armani Eks Olimpije Milano slavili su u svojoj dvorani protiv nemačkog šampiona, dok je Barsa kod kuće lako slavila protiv Valensije

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Izabranici Simonea Pjaniđanija slavili su na svom parketu protiv Brose Bamberga rezultatom 71-62.

Tesno je bilo tokom većeg dela susreta, igralo se tvrdo na obe strane, a Bamberg se bolje snalazio u prvih 30 minuta.

Vodilli su nakon 10 minuta sa tri razlike, na poluvremenu su imali i osam poena viška, da bi u poslednji kvartal ušli sa 11 poena prednosti.

Ipak, fantastično je domaćin zaigrao u odlučujućem kvartalu, stegli su odbranu i raspucali se u napadu, došli su do velikog preokreta, a u poslednjim minutima i do komforne prednosti, koju su lako zadržali.

Dobila je domaća ekipa poslednji kvartal sa 28-11, te su tako došli do trećeg trijumfa ove sezone.

Četvoica dvocifrenih u pobedničkom sastavu, istakao se Kejleb Tarčevski sa 12 poena i pet skokova, pratili su ga Džerels (4sk, 4as) i Gudaitis (7sk) sa po 11 poena, dok je dvocifren bio i Kalnietis (7as) sa 10 poena.

U poraženom sastavu 12 poena Dorela Rajta, 11 je dodao Aleksej Nikolić. Luka Mitrović samo dva poena za 14 minuta, uz četiri skoka.

Toma Ertel

Barselona je u svojoj dvorani potpuno nadigrala šampiona Španije, slavili su izabranici Sita Alonsa protiv Valensije rezultatom 87-68.

U prvoj četvrtini su napravili suficit od šest poena, ali je već do poluvremena postalo jasno da se gostima sprema katastrofa, kako je domaćin na pauzu otišao sa 18 poena viška.

Držali su košarkaši Barse goste na komotnom odstojanju u nastavku, te su na kraju upisali i više nego zaslužen trijumf.

Najbolji u pobedničkom sastavu bivši igrač Valensije Pjer Oriola sa 14 poena, pratili su ga Moerman sa 13, Serafan sa 12, kao i Pau Ribas sa 11 poena.

U ekipi Valensije 13 poena Plajsa, po 10 su dodali Vil Tomas i Erik Grin.

U nastavku pogledajte stanje na tabeli Evrolige, nakon osam odigranih kola.