EK - Zvezda 'za infarkt' ali u četvrtfinalu!

• 12. mart 2014.

• 20:14

Košarkaši Crvene zvezde Telekom plasirali su se u četvrtfinale Evrokupa, uprkos porazu koji su doživeli u revanš susretu osmine finala na gostovanju Lijetuvos Ritasu.

Vicešampion Srbije i ABA lige nastaviće borbu za trofej u Evropkupu, iako je večeras poražen u revanš meču osmine finala ovog takmičenja od strane Lijetuvos Ritasa, prvi put u sezoni.

Izabranici Dejana Radonjića večeras su se poigrali sa živcima svojih navijača, ispustili prednost koju su imali na dva minuta pre kraja, i dozvolili Ritasu da slavi rezultatom 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19) što Litvancima nije bilo dovoljno da nadoknade minus iz Beograda.

Zvezda je u prvom meču slavila sa 6 poena razlike (88:82) a nakon večerašnjeg poraza plasirala se u četvrtfinale Evrokupa ukupnim rezultatom 168:164!

Odlično prvo poluvreme, koje su crveno-beli rešili u svoju korist rezultatom 49:42, bilo je garant Radonjićevoj ekipi za staložen ulazak u nastavak susreta, što nije išlo po planu.

Zavidan učinak u šutu za tri Zvezdu nije poslužio i u nastavku, pa je Lijetuvos uspeo da se vrati u meč i na momente preuzme prednost od crveno-belih.

Raspoloženi Katić i Nelson bili su u tim trenucima pokretač Crvene zvezde Telekom koja je održala meč u egalu a potom i vratila prednost u svoju korist i držala je sve do poslednjih dva i po minuta kada je krenula drama u "Simens Areni".

U nekoliko navrata uspevali su gosti da dođu i do 4 poena prednosti ali se Zvezda vraćala u život i na kraju sačuvala +4 u ukupnom skoru što ju je odvelo do četvrtfinala.

Najefikasniji pojedinac u Zvezdinom timu bio je Raško Katić koji je postigao 19 poena i ostvario 3 skoka, dok je Demarkus Nelson dodao 16 poena. Jako važni bili su i poeni Čarlsa Dženkinsa u završnici meča, kada je Amerikanac preuzeo odgovornost i ostavio Zvezdu u igri.

Domaći tim predvodili su Palasios i Seibutis sa po 16 poena a Lijetuvos Ritasu ostaje uteha što je tek u četvrtom meču u tekućoj sezoni uspeo da savlada Crvenu zvezdu Telekom.

Crveno-beli, sa druge strane, igraju protiv Budiveljnika u četvrtfinalu a ukrajinski tim će Zvezdu morati da ugosti na neutralnom terenu zbog dobro poznate situacije u toj bivšoj Sovjetskoj republici.

Prvi meč igra se 18. marta, domaćin će biti Budiveljnik, drugi je na programu sedam dana kasnije u hali "Pionir".

Pobednik dvomeča Budivlejnik - Zvezda u polufinalu ide na pobednika para koji čine Ankara i Uniks Kazanj.