EK - Zvezda se vraća sa ''minus tri''!

• 18. mart 2014.

• 21:10

Košarkaši Crvene zvezde doživeli minimalan poraz u Kaunasu od ekipe Budiveljnika, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrokupa i ima sjajne šanse za plasman u samu završnicu ovog takmičenja.

Ekipa Dejana Radonjića nije večeras odigrala kako zna i ume, ali je i to bilo dovoljno da ostvari povoljan rezultat pred revanš u 'Kombank Areni' - 82:79 za Budiveljnik.

Iako su Zvezdu dočekali na neutralnom terenu u Kaunasu, to se nije primećivalo u igri Budiveljnika u najvećem delu ovog meča.

Ukrajinski tim je od početka meča stekao blagu prednost, koju je uspevao da održi.  Tokom druge četvrtine, Budiveljnik stiže i do dvocifrene prednosti, imali su domaći desetak poena razlike (30-20), ali su crveno-beli ''dodali gas'' u finišu prvog poluvremena, i predvođeni raspoloženim Raškom Katićem smanjili na samo dva poena zaostatka - 41:39.

Delovalo je da Zvezda polako hvata svoj ritam, ali tokom treće deonice ponovo su se ponovile neke greške iz prvog poluvremena, bilo je dosta izgubljenih lopti, pa Budiveljnik opet uspeva da se rezultatski odlepi na 11 poena prednosti - 66:55.

Ipak, kako se meč bližio kraju, sve bolji je bio Demarkus Nelson, odbrana domaćih nije imala rešenja za njegove sjajne prodore, a i kapiten Simonović je sa dve trojke značajno doprineo da crveno-beli pred ulazak u finiš uhvate priključak.

Na minut i po pre kraja, upravo je Simonović svojim novim poenima konačno doneo izjednačenje Zvezdi - 77:77.

Bilo je već tada jasno da crveno-beli, iako nisu pružili partiju na nivou svog maksimuma, imaju odličan rezultat pred revanš u ''Areni''.

U samom finišu Dženkins najpre nije iskoristio napad za vođstvo Zvezde, da bi na dve sekunde do kraja napravio prekršaj pri šutu za tri poena, što domaći koriste za konačni trijumf rezultatom 82-79.

Na kraju, najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Raško Katić sa 20 poena, dok je Demarkus Nelson upisao 16.

Budiveljnik je predvodio Strelnieks sa 20 poena, a 16 je postigao Blejk Ahern.