EK - Zvezda opet izgubila u Španiji, ovog puta ubedljivo...

• 16. januar 2019.

• 22:23

Posle Partizana, i Crvena zvezda doživela poraz u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa. To je drugi uzastopni poraz crveno-belih, pošto su prethodno izgubili i od Unikahe u Malagi.

U dva dana, dva poraza naših klubova u Top 16 fazi Evrokupa. Prvo je Partizan pred svojim navijačima izgubio od Monaka (68:72), a večeras je Crvena zvezda u trećem kolu Grupe G izgubila od Valensije na gostovanju rezultatom 92-76.

Sam početak večerašnjeg meča pripao je srpskom šampionu, Džo Reglend je odlično ušao u utakmicu, postigao je šest poena za vođstvo od 8:2, a tokom prvih deset minuta Zvezda je uspela da održi blagu rezultatsku prednost.

Međutim, finiš prve i početak druge četvrtine donosi bolju igru Valensije koja pravi seriju 11:0, za rezultatski preokret i vođstvo od 30:23.

Do kraja prvog poluvremena, raspoloženi Van Rosom i Dubljević su doprineli da Valensija zadrži stečenu prednost i na poluvreme se otišlo rezultatom 42:37 u korist domaćina.

Zvezdin plejmejker Džo Reglend je bio efikasan i početkom treće četvrtine i upravo njegovim poenima crveno-beli stižu na samo poen zaostatka - 51:50. Nešto kasnije, opet Reglend poentira za 53:52, ali onda Valensija pravi seriju 7:0, u režiji Vila Tomasa i Majka Tobija za ''plus osam'' - 60:52.

To je bio Zvezdin početak kraja u ovom meču. Crveno-beli ne samo da više nisu buspšeli da uzvrate rivalu, već je Valensija do kraja uspela da trijumf učini i prilično ubedljivim.

Bojan Dubljević je sa 14 poena i osam skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Vil Tomas se zaustavio na 13, a Met Tomas na 11 postignutih poena.

U Zvezdi najbolji Reglend sa 21 poenom, a osim njega jedini dvocifren kod crveno-belih bio je Bili Beron sa 11 poena.