EK: Uniks pobedom u ruskom derbiju otvorio Top 16 fazu

sreda 02.01.2019.
19:13

Jedna od najboljih ekipa iz prve faze pobedom otvorila borbu za osam najboljih.

Sportske.net

Ekipa Uniksa iz Kazanja je uz dosta muke uspela da savlada ekipz Zenita rezultatom 68:67.

Tesno je bilo u prvoj deonici, domaćin se na kratko odlepio, ali se na prvi odmor otišlo sa nerešnim rezultatom (18:18).

U nastavku Zenit bolji, stiču sredinom kvartala i osam poena prednosti, ali je domaći uspeo da se trgne, te su do poluvremena košarkaši Uniksa minus spustili na samo jedan poen.

Usledila je izuzetno tvrda treća deonica, koja je završena bez pobednika (12:12), pa je Zenit u poslednjih 10 minuta uneo pola koša prednosti.

Držali su suficit nekoliko minuta, ali je Uniks uspeo da preokrene, stekne i +5 i na kraju a slavi.

Istakao se Pjerija Henri sa 18 poena, pratili su ga Edžim sa 11 (8sk), Džamar Smit sa devet i Erik Mekolum sa osam poena.

Kod Zenita Rejnolds 17 poena i 17 skokova, Skrab je dodao 14 poena, dok je srpski reprezentativac Marko Simonović ubacio 10.

Uniks je tako izbio na čelo grupe H, u kojoj se još nalaze i Cedevita i Morabank Andora.