EK: Uniks, nakon preokreta, izborio majstoricu u Minhenu

petak 09.03.2018.
19:53

Košarkaši Uniksa iz Kazanja slavili su na svom parketu protiv ekipe minhenskog Bajerna.

Epa/Valda Kalnina

Puleni Aleksandra Đorđevića poraženi su na gostovanju u Kazanju rezultatom 80-73.

Bavarci su bili daleko bolji rival u prvih 20 minuta, odlično su igrali odbranu, dok je u napadu blistao Devin Buker, te su nakon 20 minuta imali 10 poena viška (40-30).

Ipak, sve je stalo u ekipi Bajerna u trećem kvartalu, Uniks dobija tu deonicu sa 24-12 i u poslednjih 10 minuta ulazi sa dva poena viška.

Stekao je Uniks još veću razliku u poslednjoj deonici, Bajern je uspeo pred kraj da im priđe na samo četiri poena zaostatka, ali to je bilo sve od Đorđevićevih pulena.

Ekipa iz Kazanja je privela utakmicu kraju, izjednačili su u seriji, te će odluka o plasmanu među četiri najbolje ekipe biti donešena u Minhenu.

Uniks je predvodio Kolom sa 15 poena, pratili su ga Loket sa 14, Edžim sa 13 i Stefon Lazme sa 12 poena (7sk).

Maestralnu partiju je u poraženoj ekipi pružio Devin Buker, meč je završio sa 29 poena i šest skokova, ali je bio jedini raspoložen u gostujućem sastavu. Lučić je dodao 10 poena, devet je upisao Đedović, dok je Stefan Jović meč završio sa četiri poena i četiri asistencije.