sreda 17.10.2018.
20:34

Poraz šampiona Crne Gore u trećem kolu Evrokupa.

aba-liga.com/Sutjeska

Košarkaši Mornara iz Bara doživeli su večeras drugi poraz u grupnoj fazi Evrokupa i to ponovo na domaćem parketu.

Nakon Uniksa iz Kazanja u hali "Topolica" u Baru slavila je i španska Unikaha rezultatom 96:85 (27:23, 20:14, 20:24, 29:24).

Ekipa Mihaila Pavićevića očito se nije dovoljno odmorila od nedeljnog duela sa Partizanom, pa je danas bez većeg otpora položila oružje pred Unikahom.

Gosti su sredinom prvog kvartala preuzeli vođstvo i do kraja ga nisu ispuštali, premda je ekipa Mornara početkom druge i sredinom treće četvrtine imala rezultatski priključak.

Prednost Unikahe rasla je kako je utakmica odmicala, a najveće vođstvo gosti su imali u poslednjoj četvrtini (91:72).

Bronson Storm Kenig postigao je 19 poena i upisao 6 asistencija za ekipu Mornara, a pratili su ga Nemanja Vranješ (13 pts, 2 sk) i Strahinja Mićović (10 pts).

Najbolji pojedinac na parketu bio je Đorđi Šermadini koji je za nepuna 22 minuta u igri postigao 26 poena (11/14 za dva, 1/1 za tri) i zabeležio 7 skokova. Dragan Milosavljević gotovo da nije odmarao (37:43), a meč je završio sa 7 poena, 2 skoka i dve asistencije.

Unikaha posle tri kola ima skor 2-1, a ekipa Mornara 1-2. U sledećem kolu šampion Crne Gore ide u goste Fraport Skajlajnersima iz Frankfurta.