EK - Umor stigao Partizan, Alba slavila u 'Pioniru'

• 14. novembar 2017.

• 21:47

Košarkaši Partizana pretrpeli su treći vezani poraz u Evrokupu, a peti od početka grupne faze. Drugi put ove sezone Alba bez problema izašla na kraj sa crno-belima.

Nadali su se navijači Partizana da će izabranici Miroslava Nikolića uspeti da se revanširaju Albi za ubedljiv poraz sa starta sezone ali je nemački sastav i večeras bio bolji od crno-belih.

Partizan je u okviru šestog kola grupne faze Evrokupa poražen od Albe rezultatom 96:80 (21:19, 33:21, 19:18, 23:22) ali će i pored večerašnjeg neuspeha ostati u trci za mesto koje vodi u TOP 16.

Samo u prvoj četvrtini Partizan je uspeo da održi egal zahvaljujući Vanji Marinkoviću i Samardu Semjuelsu, ali su već u drugom kvartalu kola krenula nizbrdo.

Loše otvaranje i završnica druge četvrtine skupo su koštali izabranike Miroslava Nikolića koji u nastavku meča nisu uspeli da nadomeste zaostatak iako su u određenim momentima nagoveštavali da bi mogli da istope prednost rivala.

Nerešiva enigma za crno-bele u drugoj četvrtini bio je Marius Grigonis koji se tri puta podigao na šut van linije 6.75 i sva tri puta pogodio.

Problem je nastajao u situacijama kada je domaći tim vezivao nekoliko dobrih akcija jer je baš u tim trenucima izostajala odbrana pa je Alba stizala do lakih poena i tako održavala prednost.

Na kraju je nemački sastav iskoristio evidentan umor kod igrača Partizana i rutinski priveo utakmicu kraju.

Ovo je ujedno bila druga najslabija utakmica Partizana, barem ako to gledamo kroz broj postignutih poena, pošto je samo u duelu sa Mornarom u Super kupu postigao 77 poena.

Najefikasniji u timu Miroslava Nikolića bio je Vanja Marinković sa 18 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a pratili su ga Patrik Miler (16 pts, 3 sk, 6 as) i Novica Veličković (10 pts, 7 sk).

Na drugoj strani po 20 poena su ubacili Marius Grigonis i Spenser Baterfild, a po 14 su dodali Denis Kliford i Luk Sikma.

Zanimljiva situacija viđena je u završnici meča kada je deo navijača Partizana počeo da skandira "Muto odlazi", a trener crno-belih odgovorio im je na šmekerski način, podizanjem palca.

Narednu utakmicu u Evrokupu Partizan igra 5. decembra protiv Lijetuvos Ritasa u Viljnusu, dok će Alba u derbiju kola ugostiti Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara.