EK - ''Tesni'' porazi Katićeve Saragose i Lovernjovog Himkija

  • Autor: Darko Mitrović

  • 29. oktobar 2014.

  • 23:27

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Odigrane su sve utakmice trećeg kola Evrokupa. Viđen je i jedan duel ekipa iz ABA lige, ali i nekoliko veoma neizvesnih i zanimljivih duela.

EK - ''Tesni'' porazi Katićeve Saragose i Lovernjovog Himkija
Foto: sportske.net
Jedan od mečeva u kojima se do poslednjih sekundi nije znao pobednik, jeste i onaj u Bonu, u okviru Grupe A, gde je domaći Telekom savladao Saragosu sa 90-88. U ekipi gostiju odlični su bili Jelovac sa 19 i reprezentativac Srbije Raško Katić sa 10 poena, ali te njihove partije nisu krunisane pobedom.

U istoj grupi, znatno ubedljiviji bio je Bamberg, koji je deklasirao ekipu Strazbura.

U Grupi B, najneizvesnije je bilo u Dižonu, gde je pobedui odnela španska Gran Kanarija, dok je u Grupi C dramatičan bio duel Rome i Sevilje, koji je pripao Italijanima (84-82). U istoj grupi, Oldenburg je poražen od Nansija sa 72:67, a naš Nemanja Aleksandrov je u poraženoj ekipi odigrao 23 minuta i ostvario učinak od  dva poena i tri skoka.

U Grupi D, Olimpija je kao gost savladala Solnok sa 86-80, u duelu dva učesnika ABA lige, a Budućnost je u Grupi F bila ubedljiva u Poljskoj - 90:76.

Moskovski Himki je ''tesno'' poražen u Turskoj od Bešiktaša, a doskorašnji kapiten Partizana Žo Lovernj je ponovo prikazao jednu skromnu partiju - upisao je pet poena, uz šest skokova.

Podsetimo, Partizan je minimalno poražen u Izraelu, a u nastavku pogledajte sve večerašnje rezultate.

Evrokup, 3. kolo


Sreda:

Grupa A
Telekom Baskets - Saragosa 90:88 (26:18, 23:25, 16:22, 25:23)
Bamberg - Pariz 81:55 (19:10, 26:17, 20:9, 16:19)

Utorak:
Ređo Emilija - Strazbur 59:66

Strazbur 3/0, Brose Baskets 2/1, Pariz Levaloa 1/2, Saragosa 1/2, Ređo Emilija 1/2, Telekom Bon 1/2.

Grupa B
Artland Dragons - Ostende 67:75 (11:19, 20:19, 14:18, 22:19)
Asvel - Kantu 78:70 (14:15, 16:18, 18:16, 30:21)
Dižon - Gran Kanarija 69:71 (15:12, 12:22, 23:25, 19:12)

Gran Kanarija 3/0, Dižon 2/1, Asvel 2/1, Ostende 1/2, Artland 1/2, Kantu 0/3.

Grupa C

Roma - Sevilja 84:82 (15:24, 21:17, 28:15, 20:26)
Nansi - Oldenburg 72:67 (13:17, 21:16, 19:12, 19:22)
Šarlroa - Nimburk 82:73 (21:14, 18:22, 29:17, 14:20)

Virtus Roma 3/0, Sevilja 2/1, Nansi 2/1, Nimburk 1/2, Šarlroa 1/2, Oldenburg 0/3.

Grupa D
Zenit - Riga 84:70 (23:17, 28:20, 19:10, 14:23)
Bešiktaš - Himki 66:64 (21:22, 18:21, 14:15, 13:6)
Solnok - Olimpija 80:86 (28:25, 20:17, 22:16, 10:28)

Himki 2/1, Bešiktaš 2/1, Olimpija 2/1, Solnok 1/2, VEF Riga 1/2, Zenit 1/2.

Grupa E

Krasni Oktobar - Lijetuvos Ritas 63:77 (18:18, 11:14, 14:22, 20:23)
Banvit - Asesoft 81:66 (9:13, 24:18, 22:19, 26:16)
Hapoel Jerusalim - Partizan 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13)

Banvit 3/0, Asesoft 2/1, Krasni Oktobar 2/1, Lijetuvos Ritas 1/2, Hapoel 1/2, Partizan 0/3.

Grupa F
Zijelona Gora - Budućnost 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21)
Ventspils - Karšijaka 72:81 (18:23, 16:24, 16:22, 22:12)

Utorak:
Lokomotiva Kuban - PAOK 87:46

Lokomotiva 3/0, PAOK 2/1, Karšijaka 2/1, Venspils 1/2, Budućnost 1/2, Zijelona Gora 0/3.


  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari