EK - Sedmi poraz Partizana za kraj nadanja

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. decembar 2017.

• 22:37

Loša igra ekipe Partizana u okviru osmog kola Evrokupa. Bilbao slavio u "Pioniru".

U dvorani "Aleksandar Nikolić" danas je Bilbao odneo pobedu, slavili su po drugi put ove sezone u Evrokupu i to protiv Partizana koji je doživeo sedmi poraz, pa je ostao na jednoj pobedi i to upravo protiv Bilbaa u gostima.

Sada su sve nade za crno-bele izgubljene da mogu do naredne faze u Evrokupu.

Bilbao je slavio sa protiv ekipe Aleksandra Matovića, trenera koji danas predvodi crno-bele, sa 67:83.

Partizan je bio bolji na samom startu, poveo je sa 8:2, ali je nakon toga krenula serija Bilbaa koji je ubrzo vodio sa 11:17. Nisu uspevali crno-beli da se povežu u tim trenucima, ali se krajem četvrtine Partizan nekako vratio u igru.

Ipak, sredinom druge četvrtine Bilbao vodi i sa +13, da bi se poluvreme završilo prednošću gostiju od 30:38.

Vilijams Gos je najbolji kod Partizana sa 9 poena, ali osim Milera i Šalića nije imao podršku od ostalih igrača.

U nastavku nešto bolji Partizan, stigli su vrlo brzo do prednosti od 3 poena, Andrić, Gos i Miler su u tim trenucima bili odlični. Ipak, gosti se vraćaju ponovo u ritam, nisu uspevali igrači Partizana da im pariraju i nakon poena Fišera, Rediva, Ervela i Gladnesa, stižu do osetljivije prednosti od 50:65.

Lusio Redivo je zadavao velike probleme Partizanu, upravo je on održavao prednost i nije dao našoj ekipi da se približi.

Na kraju, sasvim zaslužena pobeda Bilbaa nad Partizanom kojem ostaje da se bori u domaćim takmičenjima do kraja ove sezone i to sa novim trenerom.

Vilijams Gos je imao 18 poena, Veličković 13. Na drugoj strani Redivo je imao 20 poena, Gladnes 15, Fišer 12.