utorak 27.10.2020.
22:12

Srpski igrači i treneri večeras na sceni.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Počelo je peto kolo košarkaškog Evrokupa, a za početak su odigrane dve utakmice Grupe C.

Virtus iz Bolonje je upisao i petu pobedu u nizu, i to veoma ubedljivu na gostovanju Antverpenu u Belgiji, rezultatom 95:76.

Tim Aleksandra Đorđevića je sve vreme kontrolisao dešavanja na terenu i iz četvrtine u četvrtinu uvećavao prednost, pa je rutinski došao do novog trijumfa. Adams je sa 24 poena bio najefikasniji u ekipi Virtusa, a po 15 su upisali Teodosić (sedam asistencija) i Abas. Stefan Marković je meč završio sa po dva poena i skoka, uz pet asistencija.

U istoj grupi, španska Andora je savladala litvanski Lijetkabelis, koji sa klupe predvodi Nenad Čanak rezultatom 76-66.

Ovo je ekipi Nenada Čanka četvrti poraz u pet kola, a Andora je upisala drugi trijumf.

Lijetkabelis je tokom prvog poluvremena bio ravnopravan rival, ali u nastavku je Andora uspela da slomi otpor litvanskog tima.

Perez je sa 16 poena predvodio pobedničku ekipu, a Vinales je upisao 23 u ekipi Lijetkabelisa.