sreda 09.01.2019.
21:57

Košarkaši Partizana otvorili su konto u Top 16 fazi Evrokupa trijumfom nad Albom u drugom kolu Grupe E.

Beta/Branislav Božić/Ds

Veliku stvar uradili su košarkaši Partizana večeras u hali "Aleksandar Nikolić", pošto su u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa savladali Albu i tako ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

Partizan NIS je slavio rezultatom 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23) u pravoj rovovskoj borbi pred oko 6.000 ljubitelja košarke.

Videlo se u ranoj fazi utakmice da će se Partizan i Alba nadmetati svojim najjačim oružjima, defanzivnim karakteristikama koje su jača strana beogradskog i berlinskog tima.

Ekipi Andree Trinkijerija išlo je bolje u prvom poluvremenu, Alba je zadržana na 28 koševa, a najefikasniji igrač gostujućeg tima ubacio je samo šest poena.

Na drugoj strani su Markus Pejdž i Vanja Marinković predvodili ekipu i u jednom momentu bilo je i +13 za domaće. Da nije bilo nekoliko olako prodatih lopti u završnici poluvremena Partizan bi svakako imao dvocifrenu prednost a ne "samo" devet poena razlike.

Identičnu sliku videli smo i u nastavku meča. Tokom trećeg kvartala oba tima su zbirno stigla do 28 poena, a tek je u poslednjoj četvrtini lopta počela učestalije da prolazi kroz obruč.

Aleks Renfro

Ogroman doprinos u odlučujućim trenucima utakmice dao je novajlija Nikola Janković koji je na početku meča imao nekoliko promašenih zicera. Jankoviću se sve vratilo u poslednjem kvartalu, pa je meč završio sa 11 postignutih poena i 7 skokova!

Efikasniji od Jankovića bili su slavljenik Vanja Marinković koji je na 22. rođendan ubacio 14 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri) i Džok Lendejl sa 13 poena i 3 skoka.

U redovima Trinkijerijevog tima dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Markus Pejdž (10 pts, 2 sk, 3 as) i Bandža Si (10 pts, 2 sk). Aleks Renfro nije imao značajan poenterski učinak (2 pts), ali je zato upisao 11 asistencija.

Najefikasniji u redovima Albe bili su Martin Hermanson (16 pts) i Luk Sikma (10 pts, 3 sk, 8 as). Srpski reprezentativac Stefan peno ubacio je 2 poena i zabeležio 3 asistencije.

Posle dva kola u Grupi E sve četiri ekipe imaju po pobedu i poraz, a sledeće nedelje sastaju se Partizan - Monako i Alba - Ritas.