EK - Pobede Banvita i Lijetuvosa u Partizanovoj grupi

• 29. oktobar 2014.

• 19:46

Odigrane su prve dve utakmice trećeg kola Evrokupa u Grupi E, u kojoj se takmiči i naš Partizan.

Turski Banvit je nastavio seriju pobeda i trećim uzastopnim trijumfom se izdvojio na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Ova ekipa je večeras pred svojim navijačima ubedljivo savladala rumunski Asesoft sa 81-66, posle znatno bolje igre u drugom poluvremenu.

Gosti su bili ravnopravan rival u prvih dvadeset minuta, ali je Banvit u nastavku potvrdio veći kvalitet i na kraju stigao do ubedljivog trijumfa.

Simons sa 18 i Rouland sa 15 poena bili su najzapaženiji u pobedničkoj ekipi, dok je goste predvodio Mohamed Alhađi sa 18 poena.

Druga utakmica odighrana je u Volgogradu, gde je litvanski Lijetuvos Ritas kao gost savladao Krasni Oktobar sa 77-63.

Ključni period meča bila je treća četvrtina, kada je litvanski tim stekau ubedljivu, dvocifrenu prednost i do kraja ju je zadržao.

Juskevičijus sa 13 poena bio je najefikasniji u njihovom timu, a domaće je predvodio Markus Kozin sa 21 poenom.

Lijetuvosu je ovo druga pobeda, a klubu iz Volgograda drugi poraz.

Poslednji meč trećeg kola u ovoj grupi večeras igraju Hapoel i Partizan.