EK - Partizan slavio u Francuskoj i zadržao nadu za Top 16!

utorak 11.12.2018.
22:35

Fantastična završnica crno-belih u neizvesnoj utakmici sa Asvelom. Partizan i dalje u igri za plasman u Top 16.

aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Partizana upisali su treći trijumf u Grupi C Evrokupa i tako zadržali nadu da mogu do plasmana u Top 16.

"Parni Valjak" je kao gost savladao Asvel rezultatom 78:75 (17:12, 20:20, 19:25, 22:18) u okviru 9. kola prve faze Evrokupa, pa će u zavisnosti od ishoda duela Turk Telekom - Trento imati šansu da u poslednjem kolu odlučuje o plasmanu u narednu rundu.

Prvo poluvreme trajalo je sat vremena. Igralo se na mali broj poena, a Partizan je iskoristio slabu realizaciju domaćeg tima i na odmor poneo pet poena prednosti.

U nastavku smo gledali egal utakmicu. Asvel je usleo da preokrene rezultat, ali je u poslednja dva minuta Partizan serijom 8:0 stekao prednost koja mu je na kraju i donela trijumf.

Crno-beli su lošim potezima u poslednjih trideset sekundi vratili Asvel u život, pa su na kraju od gotovog umalo napravili veresiju.

Partizan su do treće pobede u Evrokupu vodili Markus Pejdž (15 pts, 2 sk, 6 as), Aleksej Nikolić (15 pts, 3 sk, 2 as) i Džok Lendejl (15 pts, 10 sk), a pratili su ih Vanja Marinković (11 pts) i Đorđe Gagić (10 pts, 4 sk).

U poraženom timu najefikasniji je bio Miro Bilan sa 17 poena i 7 skokova.

Partizan je zahvaljujući večerašnjoj pobedi ostao u trci za Top 16. Ukoliko Turk Telekom sutra savlada Trento crno-beli će u poslednjem kolu u direktnom okršaju sa klubom iz Ankare odlučivao o plasmanu u Top 16 ali to nije jedina kombinacija koja crno-bele vodi dalje.