EK - Olimpija i Budućnost za čast ABA lige

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 17. decembar 2014.

  • 23:03

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Širom Evrope večeras su igrane utakmice 10. kola grupne faze Evrokupa posle kojih je postalo jasno koji su timovi obezbedili mesto u daljem toku takmičenja. Čast ABA lige u nastavku takmičenja braniće Olimpija i Budućnost ali i Cedevita koja se uključuje iz Evrolige.

EK - Olimpija i Budućnost za čast ABA lige
Mečevima 10. kola stavljena je tačka na grupnu fazu takmičenja u Evrokupu.

Srbija je ostala bez svog jedinog predstavnika pošto je Partizan zauzeo peto mesto u grupi "E", a obraz ABA lige u nastavku takmičenja braniće Olimpija i Budućnost.

Ekipe koje se nalaze u vrhu tabele regionalnog košarkaškog takmičenja uspele su da se izbore za plasman u drugu fazu Evrokupa, dok je mađarski Solnok podelio Partizanov usud.

Mesto među 32 ekipe koje će se takmičiti u drugoj rundi Evrokupa izborili su:

Zapadna konferencija -
Strazbur, Pariz, Dižon, Nansi (Francuska), Saragosa, Gran Kanarija, Sevilja (Španija), Kantu, Virtus Roma (Italija), Bamberg (Nemačka), Ostende (Belgija) i Nimbruk (Češka)

Istočna konferencija - Himki, Zenit, Crveni Oktobar, Lokomotiva Kubanj (Rusija), Bešiktaš, Banvit, Pinar Karšjaka (Turska), Lijetuvos (Litvanija), Olimpija (Slovenija), Asesoft (Rumunija), PAOK (Grčka) i Budućnost (Crna Gora).

Pomenutim timovima priključiće se još osam ekipa koje nisu uspele da se domognu plasmana u TOP 16 fazu Evrolige a za sada je poznato da su to: Dinamo Sasari (Italija), Cedevita (Hrvatska), Limož (Francuska), Bajern (Nemačka), Turov (Poljska), Valensija (Španija).

U drugoj fazi takmičenja Evrokupa timovi će ponovo biti raspoređeni po grupama. Osam grupa (od G do N) brojaće po četiri ekipe a mesto u TOP 16 izboriće po dva prvoplasirana tima.

Grupa G - Evroliga (A5), Strazbur, Nimbruk, Zenit
Grupa H - Dinamo Sasari, Gran Kanarija, Banvit, Budućnost
Grupa I - Evroliga (B5), Virtus Roma, Crveni Oktobar, Saragosa
Grupa J - Evroliga (B6), Himki, Pinar Karšjaka, Kantu
Grupa K - Bajern Minhen, Bamberg, Dižon, Union Olimpija
Grupa L - Turov, Lijetuvos Ritas, Ostende, Sevilja
Grupa M - Evroliga (D5), Bešiktaš, Pariz, PAOK
Grupa N - Valensija, Lokomotiva Kubanj, Nansi, Asesoft

Utakmice druge runde takmičenja u Evrokupu igraju se od 6. januara do 11. februara naredne godine.
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari