EK - Malo je dobro poluvreme, Partizan poražen u Trentu

sreda 03.10.2018.
22:23

Osamnaest minuta dobre košarke nije bilo dovoljno da crno-beli stignu do pobede u Trentu.

twitter.com/PartizanBC

Košarkaši Partizana NIS poraženi su na startu takmičenja u Evrokupu. Crno-bele je večeras na severu Italije savladao Trento rezultatom 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:15).

Ekipa Nenada Čanka odigrala je izuzetno dobro tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je u poslednja dva minuta prvog dela poništila sve pozitivne stvari i potom u nastavku ušla u kontraritam koji je protivnik iskoristio.

Kompletno prvo poluvreme bilo je u znaku crno-belih, sve do same završnice kada je jedna greška Đorđa Gagića pokrenula lavinu. Centar Partizana napravio je nesportsku grešku nakon izgubljene lopte i od tog trenutka domaćin ulazi u seriju (9:0) koja je trajala do odlaska na odmor.

Kao da su poslednja dva minuta prvog dela igre uticala na samopouzdanje izabranika Nenada Čanka, ekipa je po povratku na parket nastavila da igra u kontraritmu, da pravi previše grešaka, a to su košarkaši Trenta umeštno koristili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je bivši košarkaš Crvene zvezde mt:s Nikola Radičević sa 15 poena, 3 asistencije i 3 ukradene lopte. Po 14 poena postigli su Toto Foraj i Devin Marbl. Nikola Jovanović je za 20 minuta na parketu ubacio 9 poena i zabeležio 3 skoka.

Partizan je u svojim redovima imao trojicu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Najefikasniji je bio Vanja Marinković sa 19 poena (4/8 za tri) i 2 ukradene lopte, a pratili su ga Markus Pejdž (16 pts, 3 sk, 3 as) i Džok Lendejl (11 pts, 6 sk, 2 as).

Narednu utakmicu u okviru Grupe C Partizan igra sledećeg utorka na svom terenu protiv Zenita.