EK - ''Ludo'' u Litvaniji, novi poraz Budućnosti

utorak 07.11.2017.
19:17

Posle tri vezana trijumfa, Podgoričani drugi put uzastopno poraženi.

Beta/BranislavBožić/Ds

U prvoj utakmici Grupe B Evrokupa, podgorička Budućnost večeras je poražena od litvanskog Lijetkabelisa rezultatom 86:79, pa sada ima skor od tri pobede i dva poraza.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, obeležen velikim rezultatskim oscilacijama.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu, dobili prvu četvrtinu sa 31:13, ali se ekipa Aleksandra Džikića nije predavala.

Tokom druge deonice je uspela da ublaži zaostatak, a u trećoj je napravila potpuni preokret i povela sa 63:59.

Činilo se da Budućnost grabi ka pobedi, ali je u poslednjih deset minuta vusledio novi preokret, ovog puta u režiji domaćina, koji je bio bolji u ključnim trenucima utakmice i na kraju stigao do svog trećeg trijumfa u Evrokupu ove sezone.

Filip Barović je večeras predvodio ekipu Budućnosti sa 18 poena, Kajl Gibson je upisao 14, a Nikola Ivanović 12.

U pobedničkoj ekipi istakao se sjajni Adas Juškevičijus sa 31 poenom (trojke 9/13), a pratio ga je Zanis Peiners sa 19.